Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jungtis prie miesto panoro ne visi

Nutarta, kad Ukmergės miestas ateityje plėsis. Rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta miesto teritorijos ribų keitimui, įtraukiant į jas šešių dabar kaimo seniūnijose esančių sodininkų bendrijų teritorijas. Tiesa, norui jungtis prie miesto pritarė ne visų apklaustų bendrijų nariai.

Sodų bendrijos „Dukstyna“, „Dukstynėlė“, „Rasa“ šiuo metu yra Vidiškių seniūnijoje, „Vaivorykštė“ – Deltuvos, „Technika“ – Pabaisko, „Pušelė“ – Lyduokių seniūnijoje. Ateityje visos jos priklausys miesto teritorijai.

To pageidavo patys sodininkai, savo poziciją išsakę praėjusių metų pabaigoje vykusioje apklausoje.

Apklausiamoje teritorijoje suskaičiuoti 1 255 bendrijų nariai, apklausoje dalyvavo kiek daugiau nei pusė – 721 narys.

Mūsų rajone tai buvo pirmoji tokia didelė apklausa, kurią vykdė specialiai sudaryta komisija.

Sodų bendrijoje „Dukstyna“ iš apklaustų 96 narių 92 pritarė būti įtraukti į miesto ribas, „Dukstynėlėje“ iš apklaustų 158 narių pritarė 149, „Rasoje“ iš apklaustų 57 narių pritarė 56, „Vaivorykštėje“ iš 38 apklaustųjų pritarė 36, „Technikoje“ visi 34 apklaustieji pokyčiams pritarė, „Pušelėje“ iš 279 apklaustųjų pritarė 275.

Vienintelės – iš visų apklaustų bendrijų – bendrijos „Miškininkas“ nariai permainoms pasipriešino ir nutarė likti Pabaisko seniūnijos teritorijoje.

Netoli Pašilės esančioje sodų bendrijoje „Miškininkas“ iš dalyvavusių apklausoje 59 narių nepritarė 51.

Kodėl taip išsiskyrė šios sodų bendrijos narių nuomonė? Sodų bendrijos „Miškininkas“ pirmininkas Juozas Papickas sako, kad to priežasčių galėjo būti kelios. Viena – jų sodų bendrija pavyzdinė ir žmonėms gal kažkokių kitokių permainų nereikia.

Nedaug čia nuolatinių gyventojų – vos 15. O ir tie turi vandens gręžinius ir kol kas apie investicijas, esą, negalvoja.

Pasak pirmininko, nemažai jų sodų bendrijos narių gyvena čia pat Ukmergę nuo jų sodų skiriančiame Varinės kaime ir visai nenori nei kad jų kaimas, nei kad bendrija priklausytų miestui.

O ir argumentai, kodėl verta jungtis prie miesto, pateikti rajono vadovų, pasak J. Papicko, nebuvo įtikinami: esą, žadėta, kad gal kada nors ateityje permainos ateis, tačiau visai neaišku, nei kada, nei kokios.

Priėmus sprendimą dėl miesto plėtros, prijungiant šešių minėtų sodų bendrijų teritorijas, savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyrius pradės rengti Ukmergės miesto bendrojo plano ir miesto teritorijos ribų plano keitimo procedūras.

Vėliau bus siūloma Vyriausybei priimti galutinį sprendimą dėl Ukmergės miesto teritorijos ribų keitimo. Manoma, kad visa procedūra užtruks bent porą metų, mat miesto ribas pakeisti nėra paprasta.

Žadama, kad įtraukus šias teritorijas į Ukmergės miesto ribą bus pradėta vykdyti geriamojo vandens tiekimo, nuotekų šalinimo ir susisiekimo komunikacijų tinklų centralizuota plėtra.

Tiesa, nemažai mūsų rajone esančių sodų bendrijų po senovei liks kaimo teritorijose, nes prijungti jas prie miesto nėra galimybės, pavyzdžiui, „Armonos“ sodai yra per toli.

O kitos, pavyzdžiui, „Vienybė“, „Šventoji“, jau ir anksčiau buvo priskirtos miesto teritorijai.

 

Vilma Nemunaitienė

Rekomenduojami video