Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įrankių dalijimosi idėja prigijo visame rajone

Pieš keletą metų „Rinkos aikštė“ rašė apie Truskavos seniūno Vytauto Zakaryzos sugalvotą idėją miestelio kapinėse dalintis įrankiais. Praėjus keleriems metams truskaviečių idėja užsikrėtė ir kitos rajono seniūnijos. Šiandien jau daugelyje rajono kapinaičių įrengti įrankių stendai, kur kapinių priežiūrai reikalingus daiktus žmonės kuriam laikui gali tiesiog pasiskolinti.

Idėja iš užsienio 

Truskavos seniūnui V. Zakaryzai idėja miestelio kapinaitėse įrengti įrankių stendą kilo tuomet, kai jis apsilankė vienoje svečioje užsienio šalyje. Ten dalijimasis įrankiais yra įprasta praktika. Tuomet seniūnas ėmė ir parsivežė šią idėją į Truskavą. Kapinėse buvo įrengti keli stendai, kuriuose žmonės galėjo rasti kibirų, grėblių, šluotų, kastuvėlių, laistytuvų.

„Idėja labai pasiteisino. Kai kurių žmonių nuogąstavimai, kad įrankius pavogs, nepasitvirtino. Įrankių tikrai niekas nevagia. Pasiima, pasinaudoja ir grąžina. Juk visiems gerai, nereikia atvykus iš tolimesnio kaimo ar net kito Lietuvos miesto vežti savų kibirų ar grėblių. Viskas yra kapinėse. Galima pasiimti ir pasinaudojus grąžinti. Paprasta idėja, bet labai naudinga žmonėms“, – konstatavo seniūnas V. Zakaryza.

Idėja išplito

Netrukus V. Zakaryzos parvežta idėja išplito ir  kituose Kėdainių rajono kampeliuose. Šiandien įrankių stendus galime išvysti daugelyje Kėdainių rajone esančių kapinių. Štai Vilainių seniūnijos seniūnas Antanas Bružas pažymi, kad žmonės su įrankiais elgiasi labai atsakingai. Seniūnija tokius įrankių stendus įrengė visose seniūnijoje esančiose kapinėse.

„Įrankinės yra visose mūsų seniūnijos teritorijoje esančiose kapinėse. Apytalaukyje ir Šventybrastyje įrankių stendus įrengėme mes patys, o štai Aristavoje labai prisidėjo ir vietos bendruomenė. Žmonės labai rodė iniciatyvą, norėjo, kad kapinėse būtų įrankių stendas“, – kalbėjo Vilainių seniūnas A. Bružas.

Vagystės – retas dalykas 

Vilainių seniūnas pažymėjo, kad vagystės iš kapinių tikrai nėra dažnas dalykas. Pasak seniūno, vogti kapinėse net užkietėjusiam vagiui nekyla ranka.

„Pasitaikė atvejų, kai buvo įrankis sulaužytas, buvo vieną kartą, kad vieno įrankio neradome. Bet tai išskirtiniai atvejai. Iš pradžių galvojome, kad nerasime nei vieno įrankio, bet prognozės nepasitvirtino. Žmonės labai palankiai žiūri į šią idėją ir ją vertina. Seniūnija ragina įrankius naudoti atsakingai, juos tausoti, pasinaudojus nuvalyti ir padėti atgal į vietą. Tai visų mūsų turtas“, – pabrėžė A. Bružas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video