Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į politiką eis ir nepartiniai?

Iki savivaldos rinkimų liko jau mažiau nei metai. Kėdainiuose partijos dar netrypia pasiutpolkės, tačiau čia pastebimas naujas reiškinys. Vis aktyviau į visuomeninį judėjimą buriasi rajone žinomi išsilavinę žmonės, kurių dauguma iki šiol neturėjo nieko bendro su politika.

Kartu jie imasi įvairių iniciatyvų, lengvinančių gyvenimą paprastiems žmonėms ir padedančių kurti gražesnę aplinką visiems. Maža to, mieste, prie prekyvietės iškeltas visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ plakatas su nedviprasmiška užuomina, o tiksliau – aiškiu kvietimu: „Prisijunk ir Tu!“.

Kas už viso to slypi? Ar jau ruošiamasi savivaldos rinkimams? Kodėl judėjimas į savo narių gretas kviečia prisijungti kiekvieną, paklausėme šio judėjimo pirmininko Arūno KACEVIČIAUS, kuris pats, beje, jokioms partijoms niekada nepriklausė.

Arūnas Kacevičius: „Mūsų judėjimo žmonės patys nuspręs, kas iš jų norėtų kandidatuoti į merus“.  Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Arūnas Kacevičius: „Mūsų judėjimo žmonės patys nuspręs, kas iš jų norėtų kandidatuoti į merus“. Algimanto Barzdžiaus nuotr.

– Mieste pastebimas judėjimo plakatas, kuris kviečia: „Prisijunk ir Tu“. Ar tai reiškia, kad judėjimui trūksta žmonių ir tokiu būdu bandoma pritraukti naujų narių? O gal taip tiesiog ruošiamasi savivaldos rinkimams?

– Malonu, kad pastebimas plakatas. Kuo daugiau žmonių dalyvauja veikloje, tuo stipresnė organizacija. Mes norime, kad apie visuomeninį judėjimą „Mūsų krašto sėkmei“ sužinotų kuo daugiau mūsų krašto žmonių.

O kalbant apie rinkimus, mes apskritai per daug politikuojame. Pirštą pajudink, ir Kėdainiuose – jau ruošiasi rinkimams. Net nesmagu klausyti.

Čia gal specialiai taip šnekama, kad visus gąsdintų ir kad niekas neitų į tuos rinkimus?

Kai ateis laikas, galvosime ir apie rinkimus, o dabar yra ką veikti ir be jų.

– Visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ įsikūrė bemaž prieš gerą pusmetį deklaruodamas aukštus tikslus – suvienyti Kėdainių bendruomenę, pritraukti verslo investicijas, prisidėti prie rajono suklestėjimo, kad čia gyvenantys žmonės būtų sustabdyti nuo emigracijos ir taip toliau. Tai skamba kaip rimti politiniai dalykai, o judėjimo veikloje pastebimai dalyvauja su politika nieko bendro neturintys protingi ir išsilavinę žmonės: žinomi rajono gydytojai, mokytojai, inžinieriai, mokesčių sistemos, valstybės valdymo ir kitų sričių specialistai. Kodėl jie, nepartiniai, prisijungė prie judėjimo? O gal jau yra tokių, kurie paliko judėjimą?

– Nėra nei vieno, palikusio judėjimą. Mūsų gretos tik auga.

Net kartais ir patirdami didžiulį vietinės valdžios spaudimą žmonės jungiasi prie mūsų.

Iš kai kurių judėjimo narių sulaukėme prašymų neviešinti jų asmenybių dėl keleto priežasčių: dėl galimo spaudimo, dėl jų įsitikinimo, kad reikalingi ir svarūs darbai gali būti atliekami tyliai.

O šiaip visas gyvenimas yra toks: kažką prarandi, kažką naujo sužinai.

Judėjime dalyvauja ir politikai, ir ne politikai, ir jauni, ir vyresnio amžiaus žmonės, bet visi jie yra neabejingi mūsų miestui ir rajonui. Jie turi savo matymus, savo viltis ir idėjas.

Dauguma iš jų nori gyventi įdomiau, nori stiprinti savo buvimu organizaciją, nes pažįsta steigėjus ir palaiko jų siekius.

– Ką deleguosite į merus? O gal postą bandys susigrąžinti ilgus metus Kėdainių rajonui vadovavusi viena iš judėjimo lyderių ir steigėjų Nijolė Naujokienė?

– Mūsų judėjimo žmonės patys nuspręs, kas iš jų norėtų kandidatuoti į merus.

Mes nesame ta struktūra, kuri nurodo žmogui, ką galvoti, ką daryti ir kaip „pritaikyti“ žmogaus laisves ir teises, kurias garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Pas mus žmonės savo sprendimus priima neatsiklausdami pirmininko ar kitų lyderių.

O Nijolė Naujokienė, jei tik apsispręstų eiti, tikrai judėjimo būtų palaikoma kaip puikus lyderis ir žmogus. Mums labai puikiai sekasi kartu darbuotis.

Turime jau gerokai per 300 narių. Dirbame įvairius darbus ir įdomiai organizuojame savo gyvenimą.

Štai judėjimo nariai ruošiasi išvykoms į Molėtus, Vilnių ir kitas Lietuvos vietoves. Penktadienį tvarkys Tėvo Stanislovo numylėtą Paberžę, o balandžio mėnesį aktyviai dalyvavo akcijoje „Darom“.

Dirbame ir Seime, siekdami spartinti Šviesiosios gimnazijos priestato statyboms reikalingų lėšų pritraukimą. Ir šiandien mums sekasi.

Prie judėjimo iniciatyvų jungiasi ir judėjimo nariai, ir jų artimieji. Akcijoje „Darom“ aktyviai dalyvavo ir Seimo nario Dariaus Kaminsko padėjėjas Paulius Aukštikalnis su dukrele Urte.

Prie judėjimo iniciatyvų jungiasi ir judėjimo nariai, ir jų artimieji. Akcijoje „Darom“ aktyviai dalyvavo ir Seimo nario Dariaus Kaminsko padėjėjas Paulius Aukštikalnis su dukrele Urte.

– Vienas iš judėjimo lyderių ir steigėjų – Darius Kaminskas yra Seimo narys. Ar jis neketina atsisakyti Seimo nario mandato ir dalyvauti tiesioginiuose mero rinkimuose?

– Čia jau jo reikėtų klausti. Mes tikrai nebūtume prieš, nors Darius puikiai darbuojasi ir Seime. Jo kolegos apie jį atsiliepia tik šiltu žodžiu ir vertina kaip darbštų ir atsakingą Seimo narį. Žmonės taip pat.

Džiaugiamės, kad Darius yra mūsų judėjimo narys ir vienas iš jo steigėjų.

– Ir vis tik šis judėjimas įkurtas tik tam, kad jo atstovai patektų į valdžią?

– Kad žmogus patektų į rajono valdžią, judėjimo apskritai nereikia. Pakanka prieš 3–5 mėnesius iki rinkimų įsteigti Rinkimų komitetą ir  suformuoti ne mažiau kaip 50 žmonių sąrašą. Mums tai nebūtų jokia problema.

O judėjimo tikslai žymiai platesni ir įvairesni.

Bet mes nesakome, kad mūsų žmonės nedalyvaus savivaldos rinkimuose.

Dalyvaus, nes turi idėjų, yra darbštūs ir pagarbiai vertina kitų žmonių poreikius.

Rajono žmonės turi turėti kiek tik įmanoma įvairesnį pasirinkimą. Ir ne tik pagal partijų sąrašus.

– Pusmetis veiklos visuomeniniam judėjimui – daug ar mažai? Ar įmanoma nuveikti ką nors rimto ir reikšmingo vos per šešis mėnesius? Ar galėtumėte įvardinti tris reikšmingiausius arba didžiausią vertę sukūrusius darbus?

– Kiekvienas žmogaus sąžiningai atliktas darbas ne tik dėl savęs, bet ir siekiant padėti kitiems, turi neįkainojamą vertę. Kiekvienas žmogus, padėdamas kitam bėdoje, organizuodamas įdomesnį laisvalaikį savo, bet ne valdiškais, t. y. kitų uždirbtais pinigais, yra labai svarbus. Kaip ir kiekvienas tokio žmogaus padarytas didesnis ar mažesnis darbas yra reikšmingas.

O tų darbų vertės niekas negali pamatuoti. Jei moksleivis negali įsigyti kompiuterio arba turi sveikatos bėdą ir randi būdą jam  padėti – tai kaip čia įvertinti? Svarbus ar nelabai svarbus darbas pagalbos suteikimas vaikui? Manau, kad niekaip neįvertinsi. Tiesiog eini ir darai.

Ir, kas maloniausia, visada atsiranda žmonių, kurie nori prie to prisidėti.

– Kokius tris darbus padarysite artimiausiu metu?

– Judėjimo nariams suorganizuosime savaitgalinį poilsį Molėtuose. Organizuosime talką Paberžėje, o rudenį Tėvo Stanislovo šimtmečiui paminėti Paberžėje sodinsime 100 berželių. Ruošiamės 7 žmonėms padėti išspręsti kai kurias jų bėdas.

– Jei galėtumėte įteikti tris kvietimus prisijungti prie judėjimo veiklos trims žinomiems Kėdainių krašto žmonėms, kurie neturėtų teisės atsisakyti, kam juos įteiktumėte?

– Konkretiems žmonėms? Manau, kad kiekvienas judėjimo narys turėtų savo sąrašą, kuriame numatytų konkrečius žmones.

Esu tikras, kad susitelkę visi kartu galime kažką pasiekti. Jei įvairią patirtį turintys žmonės dirbtų kartu, jie galėtų savo energiją nukreipti ne oponentų kritikai bei savęs liaupsinimui, o reikalingiems bendriems darbams.

Todėl aš asmeniškai norėčiau, kad visų partijų lyderiai taptų judėjimo nariais ir nustotų įrodinėti, kokie jie gražūs ir svarbūs. Aš pats savo tris kvietimus ir įteikčiau būtent partijų lyderiams, kad pagaliau visi apsijungtų ir dirbtų bendram tikslui.

Būkime kartu darbuose – paprasti ir girdintys tuos, kam šiandien sunkiau sekasi, kas stiprino mūsų kraštą, augino ir augina vaikus, dirbo ir dirba žemę, rūpinosi ir rūpinasi mūsų sveikata ar vaikų mokymu, linksmino ir linksmina skambia melodija.

– Jei iš visų judėjimo tikslų turėtumėte pasilikti tik vieną, koks jis būtų?

– Labai paprastas ir visa apimantis – padėti žmogui.

 

Kristina KASPARAVIČĖ

Rekomenduojami video