Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į parko tvenkinį – šimtas upėtakių

Kėdainiečiai žvejai žino, kad Kėdainių mieste esantis miesto parko tvenkinys nėra gausus žuvies. Čia galima sužvejoti vieną kitą nedidelę lydekaitę, kuoją, ešeriuką, aukšlę. Tačiau prie šio tvenkinio mėgsta dienas leisti vyresni kėdainiečiai, kurie neišgali nuvažiuoti pažvejoti toliau, į vandens telkinius, kuriuose kur kas daugiau žuvies. Būtent dėl to viena Kėdainių rajone veikianti įmonė nusprendė parodyti pavyzdį ir prileisti į parko tvenkinį upėtakių.

Pagailo vietinių

„Aš pats asmeniškai kelias dienas stebėjau šią vietą, kalbinau priėjęs žvejus ir mačiau savomis akimis, ką jie gaudo. Prisiklausiau iki soties, kaip kažkada, dar rusų laikais, čia buvo apstu žuvies: karšių, lynų, karosų. O dabar vien saulažuvės, lydekos (peiliukai) ir ešeriai likę, nes niekam nerūpi ši vieta.

Keli senukai išties mane sugraudino savo pasakojimais ir nostalgijomis. Tikrai mačiau, kad jiems ne pagal kišenę kažkur toliau išvažiuoti ir tenka tenkintis tuo, kuo gali ir kas yra. Taip man ir kilo mintis įžuvinti šį vandens telkinį, padaryti dovaną“, – pasakojo Kėdainių rajone žuvų veisimu užsiimančios įmonės „Gytsta Fish“ vadovas Gytis Gaubys.

Tampa tradicija

G. Gaubio Kėdainių krašto vandenų įžuvinimas jau tampa gražia tradicija. Vyras sako, kad tai jau penktasis vandens telkinys mūsų rajone, į kurį prileidžiama šimtas upėtakių.

„Jau senokai nusprendžiau padaryti tokių akcijų, kurių metu tai į vieną, tai į kitą vandens telkinį paleisiu po šimtą gražuolių upėtakių. Tai – mano dovana motulei gamtai. Darau tiesiog savo malonumui. Tai man jau tampa tradicija. Šis vandens telkinys yra jau penktasis.

Manau, kad upėtakiai čia puikiai išgyvens, tad prašau, jei kas pagausit, paleisti atgal, tegul jie auga ir ateityje džiugina visų širdis. Paprastai neišduodu, kurį tvenkinį įžuvinu, bet miesto parko vandens telkinys yra toks, kur vargu ar upėtakius pavyks greitai išgaudyti“, – sako vyriškis.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video