Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į ligoninės vadovą kreipsis steigėjas

Netrukus turėtų paaiškėti, ar ligoninė nutrauks sutartį dėl laidojimo paslaugų teikimo.

Patikrinimo akto panaikinti nepavyko

„Šiaurės rytai“ rašė, kad Biržų ligoninė per teismus siekė panaikinti Panevėžio visuomenės sveikatos centro (toliau – VSC) patikrinimo, atlikto Biržų ligoninėje, aktą.

Minėtu patikrinimo aktu 2015 metų spalį Biržų ligoninė buvo įpareigota pašalinti žmonių palaikų laidojimo įstatymo bei Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pažeidimus. Su laidojimo įmone paslaugų verslo santykius vysčiusi Biržų ligoninė dėl patikrinimo akte vardintų dalykų nesutiko ir kreipėsi į Panevėžio apygardos administracinį teismą, kad dokumentas būtų panaikintas. Panevėžio apygardos teismas akto nepanaikino. Pažymėjo, kad Biržų ligoninė teikė mokamas laidojimo paslaugas ir ligoninėje mirusiems, ir UAB „Laidotva“ atvežtiems asmenims.

Tada Biržų ligoninė kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą – pateikė apeliacinį skundą ir prašė panaikinti Panevėžio apygardos teismo sprendimą, priimti naują sprendimą ir panaikinti patikrinimo aktą. Savo skunde ligoninė bandė įrodyti, kad nėra teisės aktų, konkrečiai įteisinančių draudimą ligoninės šaldytuve saugoti ne tik mirusių pacientų, bet ir laidojimo įmonės atgabenamus palaikus. Tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas kovo 5 dienos nutartimi Biržų ligoninės apeliacinį skundą atmetė.

Laukia direktoriaus reakcijos

Sveikatos priežiūros sritį kuruojanti mero pavaduotoja Irutė Varzienė patvirtino, jog Biržų rajono savivaldybė gavo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo neskundžiamą nutartį, kad VšĮ Biržų ligoninės apeliacinis skundas atmestas.

Pasak vicemerės, tai reiškia, kad Biržų ligoninės veikla vykdoma pažeidžiant Palaikų laidojimo įstatymo ir Sveikatos priežiūros įstatymo nuostatas, ligoninėje teikiamos laidojimo paslaugos (žmogaus palaikų laikymas ir paruošimas šarvoti) yra neteisėtos. „Kadangi kuruoju sveikatos priežiūros sritį, mano iniciatyva buvo sukviesti du darbiniai pasitarimai, kuriuose dalyvavo Teisės, Personalo ir Socialinės paramos skyrių vedėjai. Išanalizuota visa medžiaga, susijusi su Biržų ligoninės bylinėjimosi praktika, nuobaudos ligoninės direktoriui skyrimo, panaikinimo aplinkybės ir t. t.“, - sakė „Šiaurės rytų“ kalbinta I. Varzienė.

Įvertinus visas aplinkybes nutarta kreiptis į Biržų ligoninės direktorių Nikolajų Jelozą raštu, kad jis pateiktų atsakymą, kokių veiksmų imsis, teismui priėmus galutinį sprendimą byloje. Gavus N. Jelozos atsakymą dėl esamos situacijos, bus sprendžiama, kokių veiksmų turi imtis savivaldybė. Raštą pavesta parengti sveikatos paslaugų kontrolę ir priežiūrą vykdančio Socialinės paramos skyriaus vedėjui Kęstučiui Knizikevičiui.

„Mano asmenine nuomone, ligoninės direktorius jau turėjo informuoti raštu ar paprastai, žodžiu, per kiek laiko nutrauks sutartį dėl laidojimo paslaugų, nes teismo nutartis neskundžiama, vadinasi, nekvestionuojama“, - sako ligoninės steigėjo atstovė, Biržų rajono mero pavaduotoja I. Varzienė.

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video