Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Grasino vaistininkei mojuodamas pistoletu

Į Biržų miesto centre esančios vaistinės darbuotoją buvo nukreiptas į tikrą ginklą panašus daiktas ir reikalauta duoti raminamųjų vaistų.

Pirmadienio įvykis Biržų mieste dar sykį priminė, kad su neprognozuojamo elgesio žmonėmis galima susidurti bet kada.

Teko sprukti be vaistų

Miesto centre, Vytauto gatvėje, esančios vaistinės darbuotoja patyrė didžiulį šoką. Pačiame vidurdienyje, 13.46 val., į ją buvo nukreiptas ginklas ir pareikalauta duoti raminamųjų vaistų. Laimei, aplinkybės, kurios vykstant ikiteisminiam tyrimui neatskleidžiamos, susiklostė taip, kad pagalba į vaistinę buvo iškviesta. Kol atvyko policijos pareigūnai, užpuolikas spėjo išbėgti. Policijos pareigūnai, įvertinę aplinkinių žmonių pastebėjimus ir vaizdo kameros duomenis, atpažino vyriškį, galimai bandžiusį grasinimu gauti vaistų. Netrukus buvo sulaikytas 46 metų biržietis. Preliminariomis žiniomis, jis su teisėsauga yra turėjęs reikalų dėl vagystės.

Didžiulį stresą vaistininkei sukėlęs vyriškis, kaip paaiškėjo, buvo neblaivus (1,4 prom.). Moteriai jis grasino žaisliniu pilkos spalvos pistoletu, kuris išsigandusiai vaistininkei pasirodė visai kaip tikras. Plėšikas iš Biržų buvo išvežtas į Panevėžio areštinę. Nors plėšimas iki galo nebuvo įvykdytas ir į ginklą panašiu daiktu grasinęs vyras vaistų negavo, policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo. Antradienį išsiblaivęs įtariamasis buvo apklaustas.

Išgąstį patyrusi vaistininkė įvykio nekomentavo.

Biržų policijos komisariato (PK) viršininkas Deividas Valtaris patvirtino, kad pareigūnai užpuoliką rado ir sulaikė ne vaistinėje. Pasak PK vadovo, daugybė pastarojo meto įvykių, užfiksuotų policijos, yra susiję su besaikiu girtavimu.

Karščio ir alkoholio „kokteilis“

Pastaruoju metu fiksuojama daugybė girtų žmonių išpuolių prieš artimuosius, kaimynus. Agresyvūs ar alkoholinės psichozės kamuojami asmenys pavojų kelia ir medikams. Medicinos darbuotojai tvirtina, kad tvyrant karščiams pagalbos reikia ne tik dėl širdies, kraujagyslių ligų kenčiantiems žmonėms. Greitosios pagalbos medikus bei budinčius gydytojus iš pusiausvyros veda stulbinanti daugybė girtų asmenų, kurie neblaivūs patiria įvairias traumas ar kenčia patys bei kitus kamuoja kankinami psichozių.

Biržų savivaldybės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriaus administratorės pareigas laikinai atliekanti Ligita Purželienė sako, kad iškvietimai pas girtus žmones užplūstantys „bangomis“. Daugybė neblaivių pacientų yra tokių, kurie net patys nebežino, ko nori iš medikų. Kiti gi tiesiai reikalauja raminamųjų vaistų injekcijų.

Pasak L. Purželienės, sulaukiama ir grasinimų. Štai neseniai vienas pacientas švaistęsis peiliu. Todėl, pasak medikės, į „karštus“ taškus, kurių daugelis žinomi, greitosios pagalbos medikai kviečia policijos pareigūnus. Jų pagalbos prašoma per bendrosios pagalbos dispečerinę ir kol kas visada sulaukiama.

Pasak L. Puželienės, labiausiai pikta, kai „greitoji“ trukdoma be reikalo. Todėl medikai džiaugiasi, kad tokie medikus trukdantys ir kitus ligonius skriaudžiantys „pacientai“ sulaukia nuobaudų.

Alkoholinė psichozė – itin pavojinga

Pasak priklausomybės ligų medikų, kai alkoholis be perstojo vartojamas kelias savaites ar kelis mėnesius, nustojus jį vartoti kitą dieną atsiranda abstinencijos reiškiniai: širdies plakimas, drebulys, nemiga, baimė, padažnėja pulsas, pakyla kraujospūdis. Šiek tiek išgėrus simptomai sumažėja, bet po kelių valandų vėl atsiranda, todėl žmogus vėl ieško alkoholio. Minėti abstinencijos reiškiniai sustiprėja antrą - trečią dieną, o dar po kelių dienų jie gali komplikuotis į alkoholinę psichozę, kai žmogui pradeda trikti orientacija laike ir erdvėje.

„Jis nebesusigaudo, kur yra, gali prasidėti haliucinacijos – atrodo, kad kas nors grasina jį nužudyti, todėl jis gelbėdamasis imasi kokių nors veiksmų – bėga, šoka pro langą ar puola persekiotoju palaikytą artimą žmogų. Taigi toks asmuo gali pakenkti ir kitiems, ir sau, be to, tai gyvybei grėsminga būsena, nes sutrinka medžiagų apykaita. Ji gali baigtis net mirtimi“, - tikina priklausomybės ligų gydytojas.

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video