Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gelbėjo įstrigusias gulbes

Vilainių seniūnijos Aristavėlės kaime esančioje Aristavėlės užtvankoje – ir vėl eilinė gyvūnų gelbėjimo operacija. Žmonėms teko gelbėti čia įpuolusius tris gulbių jauniklius. Žmonės dėl susidariusios pavojingos situacijos kreipėsi į Vilainių seniūniją ir sulaukė pagalbos.

Trys jaunikliai

Netoli užtvankos gyvenanti jauna moteris betoniniuose gniaužtuose išvydo įkalintus tris gulbės jauniklius. Šalia plaukiojo ir jų tėvai, matyt, nenorėdami palikti savo atžalų. Sunerimusi moteris kreipėsi į Vilainių seniūniją. Seniūnas Antanas Bružas iškart sureagavo ir ėmėsi veiksmų. Atvykęs į įvykio vietą įvertino situaciją ir nusprendė kreiptis pagalbos į ugniagesius gelbėtojus.

Gelbėtojų neprireikė

Į nelaimės vietą atskubėjo ir ugniagesiai gelbėtojai. Tačiau paaiškėjo, kad jų pagalbos paukščiams nereikia. Kur buvęs kur nebuvęs nelaimės vietoje atsirado dar vienas minėto kaimelio gyventojas, kuris ugniagesiams paaiškino, kad paukščiai gali išlipti patys. Gelbėtojai įsitikinę, kad grėsmės gyvūnų gyvybei nėra, išvyko. Netrukus vyras į užtvanką nuleido kartį ir visi išėjo. Atėję po kiek laiko pamatė, kad kartimi jaunikliai sugebėjo išlipti.

Įkrito bebras

Ši nelaimė betoniniuose spąstuose toli gražu ne vienintelė. Prieš keletą savaičių aplink Aristavėlės užtvanką vaikštanti ta pati jauna moteris pastebėjo į užtvankos konstrukcijas įkliuvusį bebrą. Žvėrelis akivaizdžiai iš betoninių spąstų pats niekaip negalėjo išlipti, todėl moteris nedelsdama ėmė ieškoti pagalbos. Ji skambino daugybei tarnybų ir atsakingų institucijų, kol galiausiai jai padėti pažadėjo Gyvūnų gerovės asociacija.

Ištraukė gyvūną

Po gero pusdienio atvykę gyvūnų gelbėtojai nusileido į užtvankos apačią ir bebrą sučiupę specialiais įrankiais patalpino jį į narvą. Gyvūnėlis buvo iškeltas ir paleistas laisvėn. Beje, moteris teigė, kad vien šiais metais į šiuos spąstus papuolė jau ne vienas gyvūnas, ir ši problema išties yra didelė.

„Čia jau koks 4–5 kartas, kai įkrenta gyvūnai, o išlipti nebegali. Prieš kelias savaites traukiau 7 gulbių jauniklius, išgirdau rėkiančius, dar neskraidė, tai įkliuvo į betoninius spąstus. Aš jau pati traukiau 2 bebrus, 5 antis ir 7 gulbes“, – su „Rinkos aikšte“ susisiekusi pasakojo jauna gyvūnų problemoms neabejinga moteris.

Didelė problema

Ji pasakojo, kad gyvūnų jaunikliai arba skraidyti negalintys paukščiai čia įkrenta nuolat. Juos nuolat tenka gelbėti. Užtvankoje vandens niekada nebūna tiek, kad gyvūnai patys galėtų išsikapstyti. Jie pakliūva į spąstus ir, jei ne žmonių rūpestis, čia ir žūtų. Šią problemą moteris pastebėjo prieš metus, vos tik atsikėlusi gyventi į šias apylinkes.

Ieško teisybės

Moteris bandė ieškoti teisybės ir pagalbos visur. Kreipėsi ir į aplinkosaugininkus, ir į gyvūnų gerovės specialistus. Pasak jos, čia reikėtų įrengti specialų aptvarą, kad gyvūnai negalėtų praeiti, priplaukti ir įkristi į užtvarką. Užtvankos konstrukcijų saugumu turėtų pasirūpinti jos šeimininkas. Tačiau paaiškėjo, kad užtvanka yra bešeimininkė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video