Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gatvės remontas bando žmonių kantrybę

Gatvių tvarkymo kaip išganymo laukiantys biržiečiai sunkiai ištveria statybų sukeltus nepatogumus. Ypač žmones piktina rangovais vadinami, tačiau nerangiai dirbantys statybininkai.

Iškasė duobę, pripylė žvyro

Nuo ankstaus trečiadienio ryto į redakciją atskubėjęs biržietis Stanislovas Lukoševičius liejo apmaudą dėl apsunkintų gyvenimo sąlygų. Pensinio amžiaus žmogui sunku išvažiuoti automobiliu iš savo kiemo. Naujojo būsimo šaligatvio vietoje jau keletą dienų iškastas griovys, atkirtęs Skaistkalnės gatvės 18 namo kiemą nuo gatvės. Iš kiemo ištrūkti bandęs žmogus aplamdė mašiną. S. Lukoševičius sako, kad jo kaimynas net savo automobilio „buferį“ nuplėšęs. „Prašiau tų statybinkų, kad nekastų neardytų senojo šaligatvio, kol automobilio neišvarysiu. Man reikėjo žmoną vežti pas Latvijos ligoninėje gulinčią seserį.

Iškasė, o išvažiavimo esančioje duobėje vietoje žvyro pripylė. Jis nesrutrombuotas, mašina klimpsta, aš turiu stipriai „ gazuoti“ ir taip iššokti į gerokai aukščiau esančią pagrindinę judrią gatvę. Ar galima šitaip dirbti?“ – pyko vyras. Anot jo, nežinia, kiek ilgai tie darbai nesibaigs, nes darbininkai „vos vos judantys“.

„Nėra jokios valdžios, kuri juos paragintų. Tai meras turėtų imtis veiksmų“, - bėdojo žmogus.

Apie vėžlio tempais dirbančius elektrikus ir šaligatvio tiesėjus praėjusią svaitę redakcijai rašė ir biržietis Viktoras Ševčenka. Jis nuogąstavo dėl eismo saugumo, nes iškasinėta siaura ir judria gatve sunkiai prasilenkia automobiliai, galintys kliudyti pėsčiuosius ir dviratininkus.

„Darbininkai pasirodo du kartus per savaitę ir dingsta kaip į vandenį“, - pastebėjo V. Ševčenka.

Prašo supratimo ir kantrybės

Savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas ne sykį išsakė problemas dėl stringančio gatvių remonto. Trikdžiai atsirandantys dėl rangovų. Arba jų nėra, arba jie, turintys ne vieną objektą, nespėja dirbti ir dar su subrangovais tarpusavy nesusitariantys. „Sekasi sunkiai, bet bandom raginti, žiūrėti. Meras kasryt į tą gatvę važiuoja. Sakau, dar gerai, kad iš viso tie rangovai Skaistkalnės gatvėje atsirado. Taip jau yra, kad Lietuvoje bedarbystė, o nėra kam dirbti. Žmonių tenka atsiprašyti už laikinus nepatogumus ir prašyti kantrybės“, - sako savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas Laimutis Brazdžionis.

Skaistkalnės gatvėje atliekami šaligatvių ir apšvietimo rekonstravimo darbai. Anot L. Barzdžionio, elektrikai darbus jau kone baigia. Pastatytos naujos cinkuotos atramos, bus pakabinti LED tipo šviestuvai.

Darbus atlieka konkursą laimėjusi rokiškėnų įmonė UAB „ Selonia“.

Pasak L. Brazdžionio, statybininkai ėjo į sodybas, tarėsi su gyventojais, kad jie išvežtų automobilius į laikinas saugojimo vietas.

Statybininkams objektas atiduotas gegužės 15 dieną, o darbus planuojama atlikti iki liepos 15 dienos. Žadama, kad gatvė bus graži – tereikia apsišarvuoti kantrybe ir ištverti.

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video