Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gamtininkai: miškai greit neatauga, o plynių tik daugėja

Visuomenėje kilus pasipiktinimui dėl kertamų miškų – aplinkos ministras Kęstutis Navickas, apsilankęs Labanoro girioje, plynuose kirtimuose, ramina – viskas teisėta. Tačiau gamtininkai prašo uždrausti ar apriboti miško kirtimus saugomose teritorijose. Seimo narys Linas Balsys jau įregistravo tai numatančias pataisas, tačiau aplinkos ministras kol kas žada tik nedidinti plynų kirtimų.

Aplinkos ministrą ir urėdijos vadovą Labanore pasitiko vietos gyventojų ir gamtos saugotojų piketas. Žmonės reikalauja sustabdyti plynus kirtimus Labanoro girioje, nes tai saugoma teritorija.

Gamtininkų teigimu, miškai taip greitai neatauga, o kasmet plynių tik daugėja. Jie piktinasi, kad kirsti leidžiama kraštovaizdžio ir hidrografiniuose draustiniuose, kai parko lankytojai baudžiami už ten pastatytą palapinę.

„Matėme tų plynių susiliejusių, daug reikia planavimo, atsargiau planuoti, kad nebūtų plynė prie plynės, tas poveikis daug didesnis, kai kertamos biržės ūkiniame iki penkių hektarų ir neūkiniame iki trijų ir keturių ha, kad nebūtų suminis efektas“, – sako K. Navickas.

L. Balsys inicijuoja įstatymo pataisas, kad būtų uždrausti plyni miškų kirtimai saugomose teritorijose,  nes dabar esą visi teisėti

„Matydamas susidariusią padėtį, kuri vyksta miškų sektoriuje su tokiu, sakyčiau, nežabojamu miškų kirtimu, per vasarą parengėme kartu su miškų specialistais Miškų įstatymo pataisą, kuri labai paprastai užlopytų spragą dabartiniame Miškų įstatyme, kuri leidžia tuos visus kirtimus atlikti legaliai.

Problema yra ne ta, kaip sako aplinkos apsaugos ministras, kad pažeidimų nenustatyta, nelegalių kirtimų beveik nerasta. Jie visi yra legalūs. Čia didžiausia problema, nes pagal šitą įstatymą saugomose teritorijose trečios ir ketvirtos kategorijos miškuose galima atlikti plynuosius kirtimus. Šia spraga naudojasi miško kirtėjai, tos įmonės, kurios kerta ir kurios pardavinėja žaliavinę medieną ir aš siūlau šitą spragą užlopyti“, – teigia L. Balsys

Vyriausybė nuo kitų metų šešiais procentais padidino kirtimų normas. Trečiadienį situaciją Seime aiškinsis parlamento vadovas ir Aplinkos apsaugos komitetas.

Rekomenduojami video