Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
G. Surplys apie ministerijos perkėlimą: skirtumo tarp darbo Vilniuje ir Kaune nematau

Žemės ūkio ministeriją ketinant perkelti iš Vilniaus, ministras Giedrius Surplys šį pirmadienį dirbs Kaune. Planuojama, jog ministerija ir jai pavaldžios įstaigos Kaune pradės dirbti po pusantrų metų. 

Ruošiantis ministerijos perkėlimui, G. Surplys Kaune ketina dirbti vieną dieną per mėnesį. Pasak jo, ministeriją iš Vilniaus į Kauną norima perkelti ne tik dėl patogesnės geografinės padėties.

Kaip teigia G. Surplys, bene pagrindiniu argumentu, kodėl pradedamas darbas Kaune, tapo įsipareigojimas rinkėjams. Taip  pat tokį sprendimą lėmė regioninė politika.

„Kai kurių valstybės įstaigų iškėlimas iš kelių kvadratinių kilometrų ploto Vilniuje į Kauną (galbūt paskui ir į kitus miestus), mano galva, labai svarus įrankis, siekiant atgaivinti regionus. <...> Dar vienas momentas – ir Aleksandro Stulginskio universitetas (Lietuvos vienintelis žemės ūkio universitetas), ir Žemės ūkio rūmai <...>, t. y. Lietuvos ūkininkų savivalda, veikia Kaune“, – atkreipia dėmesį G. Surplys.

Ministro tvirtinimu, turėti ministeriją ir jai pavaldžias įstaigas šalia šių svarbių institucijų yra racionaliau nei jas turėti Vilniuje. Be to, priduria G. Surplys, Kaunas yra arčiau Lietuvos vidurio, tad čia ministeriją būtų lengviau pasiekti Lietuvos ūkininkams.

G. Surplys teigia, kad drauge su ministerija būtų perkeliama ir didžioji dalis jai pavaldžių įstaigų, tarp jų – ir Nacionalinė mokėjimo agentūra. Dalis ministerijos darbuotojų priešinasi tokiems planams.

Ministro nuomone, natūralu, kad žmonės nenori pokyčių, tačiau, perkėlus ministeriją į Kauną, į jų darbo laiką, tikėtina, būtų įskaičiuotas ir laikas, skirtas kelionei. Be to, darbuotojai galėtų kelias dienas per mėnesį dirbti lanksčiu grafiku.

„Norėtume, kad ministerija būtų kuo arčiau centro, kad žmonės galėtų patogiai pasiekti Kauną traukiniu, o paskui grįžti namo. Yra susisiekimo ministro pažadai, kad traukinys kursuos ne ilgiau kaip 50 minučių į vieną pusę, taigi tikrai didelio skirtumo tarp atvažiavimo iš Vilniaus miegamųjų rajonų ar priemiesčių į Vilniaus centrą ir sėdimo į traukinį su kompiuteriu ir patogų atvažiavimą į darbo vietą Kaune aš nematau“, – tikina G. Surplys.

Žemės ūkio ministro aiškinimu, kol kas nėra nuspręsta, kur tiksliai turėtų įsikurti perkelta ministerija. Svarstoma patalpas nuomotis arba, jeigu tai bus finansiškai naudingiau, įsigyti.

„Vyks konkursas ir to konkurso metu mes pamatysime. Kitas dalykas, pagal mūsų dabartinius skaičiavimus, nuomos kaina dešimčiai metų yra tokia pati kaip pastato įsigijimo kaina. Tai verčia pasvarstyti, kad galbūt verta ir įsigyti pastatą, bet, kadangi turime dar pusantrų metų (nes dabartinis planas pradėti dirbti kaune 2020 m. sausio mėnesį), dar yra laiko pasvarstymams ir paskaičiavimams“, – sako G. Surplys.

Valdančioji koalicija taip pat svarsto galimybę į Kauną perkelti ir Aplinkos ministeriją, nors prieš metus Seimas atmetė panašų konservatorių siūlymą.

Parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.

Rekomenduojami video