Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl karantino tvarkos pažeidimų Kėdainiuose jau nubausta 13 žmonių

Visoje Lietuvoje iki lapkričio 29 dienos įvestas karantino režimas. Šis režimas, skirtas suvaldyti COVID-19 plitimą, Lietuvoje įvedamas antrąkart šiais metais. Karantino metu nustatyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtinti draudimai ir ribojimai.

Deja, bet ne visi žmonės laikosi nustatytų reikalavimų. Štai Kėdainiuose jau yra nubausta 13 žmonių.

Nemenkos baudos

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas „Rinkos aikštę“ informavo, kad nuo lapkričio 1-osios iki šiandien Kėdainių rajone policijos pareigūnai nubaudė 13 žmonių. 9 asmenims skirtos 500 eurų baudos, 3 asmenims – 250 eurų baudos, vienam asmeniui skirta net 1 000  eurų bauda.

Pareigūnai baudas skyrė už saviizoliacijos taisyklių nesilaikymą, karantino režimo pažeidimus –  piktybinį kaukių nedėvėjimą viešose vietose.

Atsirado pasipiktinusių

Pareigūnams skyrus baudas atsirado ir pasipiktinusių, esą baudos skiriamos „iš oro“, esą nėra jokių įstatymų ar nurodymų dėvėti kaukes bei tai pažeidžia jų konstitucines teises.

Visgi, pareigūnai tokiems „mokslinčiams“ paaiškino, kad baudas jie skiria vadovaudamiesi  Lietuvos Respublikos Administracinio nusižengimų kodekso 45 straipsniu, kuriame nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai.

Stengiasi įspėti

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai tikrai neskuba bausti visų iš eilės, o stengiasi įspėti, paaiškinti žmonėms, kad būtina laikytis specialių nurodymų. Būta atvejų, kai pareigūnai žmonėms, neturintiems kaukių, jas padovanojo.

„Sąmoningus gyventojus policijos pareigūnai visų pirma tik įspėja, o jeigu asmuo nereaguoja į pastabas, tada jam skiriama bauda.

Bauda skiriama atsižvelgus į visas aplinkybes – pirmą kartą baudžiamam asmeniui, sutikusiam su pažeidimu ir besigailinčiam, skiriama pusė minimalios baudos – 250 eurų“, – komentavo Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Teks laikytis

Primename skaitytojams, kad Lietuvoje trims savaitėms įvedus karantiną viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas.

Taip pat apribotas ir parduotuvėse ar paslaugų teikimo įstaigose aptarnaujamų žmonių skaičius.

Administracinių nusižengimų kodeksas už karantino pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video