Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Buvusi mokytoja meldėsi už… plėšikus

Praėjusio šeštadienio vakare Smilgių kaime įvykdytas bjaurus apiplėšimas. Nusikaltėlių taikiniu tapo 1930 metais gimusi sunkiai vaikštanti garbaus amžiausmoteris, buvusi mokytoja.

Smilgiuose, Bažnyčios gatvėje, gyvenanti moteris šeštadienio vakare, apie 22.30 valandą, jau ruošėsi miegoti ir buvo atsigulusi į lovą. Staiga išgirdo brazdesį apie langą. Kažkas išėmė vieną langą ir pateko į namo vidų. Buvo išlaužtos ir durys. Įsibrovėliai šviesos nedegė - pasišvietė prožektoriumi. Vienas prispaudė prie lovos senolę ir keistu balsu ėmė klausinėti, kur pinigai. Kitas landžiojo po namus tylomis.

Pasak nukentėjusios moters, vienas iš plėšikų nuodugniai apžiūrėjo šalia lovos buvusį rankinuką, kuriame ji laikydavo dokumentus. Įsibrovėliai išmėtė ir ištrypė visus daiktus.

Piniginėje jie terado devynis eurus, kuriuos pensininkė buvo padėjusi ir parašiusi raštelį, kokių maisto produktų turi nupirkti ateinanti globėja. Dar dingo žiebtuvėlis su pakabuku. Plėšikai paėmė ir anūkės iš Londono lauktuvių atvežtą alkoholinio gėrimo butelį bei sausainių dėžutę.

Vėliau moteris paskaičiavo, kad jai padarytas nuostolis siekia 80 eurų.

Nusikaltėliams pasišalinus iš senolės namų ši sakė apgraibomis susiradusi šiltesnius rūbus, apsivilkusi, atsisėdusi ant lovos ir iki ryto pražiūrėjusi pro langą. Vis baiminosi, kad plėšikai nesugrįžtų.

Negaluojančią, skaudančia galva ir silpstančia širdimi ją ryte rado atėję kaimynai, kurie senolei nuolat padeda ir ją globoja. Skubiai buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba ir policija.

Moteris sako, kol laukusi ryto, sukalbėjusi poterius už ją nuskriaudusius vyrus ir paprašiusi Dievo jiems atlyginti už jai padarytą skriaudą. Senolė pagal matytą vaizdą ir kūno judesius spėja, kad tai buvo jauni žmonės.

„Laimė, kad gyvenu šalia gerų žmonių. Visi mane padrąsino, padėjo ir palaikė, nelaimėje nepaliko vienos“, - pasakojo nuskriausta senolė.

Sunkiai vaikštančiai pensininkei buvo kraupu matyti plėšikų išraustus namus, išmėtytus daiktus. Jos namus sutvarkė, langus sudėjo, duris sutaisė, grindis išplovė kaimynai, kuriems moteris labai dėkinga. Ji džiaugėsi ir gerais policininkais, iš kurių vienas net užtiesalą ant lovos padėjo užkloti.

Visą sekmadienį po nelemtų įvykių senolė blogai jautėsi, nieko negalėjo valgyti. Vis baiminosi, kad nusikaltėliai jai nekerštautų.

Sekmadienio vakare pas moterį atskubėjo bendruomenės pirmininkė Danguolė Plentauskienė su pačios keptais blynais ir obuolių pyragu. Atvyko ir ją prižiūrinti socialinė globėja.

Moters dukra gyvena Kaune. Apie nelaimę smilgiškė jai sakė iki šiol nepranešusi, nes dukrai savų rūpesčių pakanka. Mat jos vyras neseniai patyrė du insultus, o pačiai pirmadienį reikia skubėti į darbą.

Pas senolę atskubėję žmonės ir ji pati svarstė, kas taip baisiai galėjo pasielgti. Jie įtarė, kas tokie galėjo moterį apiplėšti. Savo įtarimais pasidalino ir su policijos pareigūnais.

Smilgių kaimo bendruomenės pirmininkė Danguolė Plentauskienė apgailestavo, kad senolė buvo apiplėšta Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos išvakarėse. Bendruomenės nariai senolę, vienintelę kaime likusią tokio garbaus amžiaus moterį, žada su daina ir gėlės žiedeliu aplankyti ateinantį penktadienį.

„Mes, bendruomenė, turime būti kartu ir skausme, ir džiaugsme. Baisi bėda. Prigyvenome iki to, kad pas žmogų atėjo plėšti. Ačiū Dievui, kad bent nesumušė, kad nenužudė“, - kalbėjo D. Plentauskienė.

Šį rudenį kaime vakarais dar neįjungtas apšvietimas, nes kažkas sugedo. Tai, pasak bendruomenės pirmininkės, irgi pasitarnavo plėšikams. Bendruomenė kreipsis į seniūniją ir prašys, kad kuo greičiau gyvenvietės apšvietimas būtų sutvarkytas.

Biržų policijos vadovas Deividas Valtaris sako, kad įtariamųjų plėšimu kol kas nėra sulaikyta.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video