Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar pateks neįgalieji į rinkimų štabus?

Biržų rajono seniūnijos pastebėjo klaidų – neteisingus adresus ir klaidingus ženklus apie neįgaliesiems balsuoti pritaikytas apylinkes.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) internetinėje svetainėje skelbiama informacija apie 2019 metų kovo 3 dieną vyksiančius Savivaldybių tarybų rinkimus. Su VRK informacija susipažinusios Biržų rajono rinkimų apygardai priklausančios seniūnijos pastebėjo klaidų – neteisingus adresus ir klaidingus ženklus apie neįgaliesiems balsuoti pritaikytas apylinkes. Ženklų, skelbiančių, kad į balsavimo apylinkę neįgalieji gali patekti specialiai įrengta nuovaža, klaidingumas ypač stebina seniūnus. Jie teigia, kad dar praėjusių metų rudenį Biržų rajono savivaldybės prašymu Bendrajam skyriui pateikę visą informaciją dėl neįgaliųjų poreikių.

Daugiausia klaidų yra informacijoje apie Nemunėlio Radviliškio seniūnijos balsavimo apylinkes. Nemunėlio Radviliškio seniūnijos gyventojai balsuoja Germaniškio (11 apylinkė), Nemunėlio Radviliškio (12), Pučiakalnės (13) apylinkėse.

VRK internetiniame puslapyje nurodyta, jog į Germaniškio bei Pučiakalnės balsavimo apylinkes gali patekti žmonės su negalia.

Tačiau Pučiakalnės balsavimo apylinkės adresas nurodytas Alyvų g. 9, nors bendruomenės namai, kur balsuojama, yra Liepų g. 12. Dėl neįgaliųjų patekimo į balsavimo patalpas informacija nurodyta teisingai.

Nemunėlio Radviliškyje nurodytas balsavimo adresas Biržų g. 5. Tai Nemunėlio Radviliškio seniūnijos administracinis pastatas, kuris neįgaliųjų patekimo ženkliuku nežymimas.

„Nuovaža neįgaliesiems yra, tačiau jie gali patekti tik į pirmąjį pastato aukštą, todėl jau 2017 metais per Seimo rinkimus balsavimas buvo perkeltas į Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos patalpas, kur po pastatų renovacijos yra įrengtos reikalavimus atitinkančios nuovažos“, - sakė Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius.

Seniūnas pastebi, kad perkėlus balsavimą į mokyklos patalpas turėtų būti pažymėta, jog balsuoti gali ir neįgalieji. Be to, turėtų būti pakeistas ir adresas – Santakos g. 2.

Germaniškyje balsuojama daugiafunkciame centre – mokykloje, jos adresas Mokyklos aklg. 5. VRK informacijoje nurodytas ženklas, jog čia gali balsuoti neįgalieji, tačiau jie į mokyklą patekti negalėtų.

„Nuovaža buvo, bet supuvo“, - situaciją aiškino Germaniškio gyventoja.

„Praėjusių metų rudenį Biržų rajono savivaldybės administracijai pateikėme duomenis apie balsavimo apylinkių situaciją, neįgaliųjų žmonių patekimą į balsavimo patalpas. Rašiau ir tai, jog nėra neįgaliesiems skirtos nuovažos Germaniškyje“, - sakė seniūnas G. Kubilius. Kol kas apie tai nėra jokios informacijos, kaip ir žinių apie tai, kas kompiuterine technika aprūpins balsavimo komisijas“, - nuogąstavo seniūnas G. Kubilius.

Papilio seniūnijos pastebėjimu, VRK informacijoje „pamiršta“ pažymėti nuovaža neįgaliesiems prie balsavimo apylinkės Papilyje. „Ji tikrai prie mokyklos yra“, – užtikrino seniūnijos darbuotoja.

Neteisingai informuojama ir apie nuovažas Širvėnos seniūnijos balsavimo apylinkėse. Pažymėta, kad nuovaža yra Obelaukiuose, o Nausėdžiuose nėra. Tai netiesa – anot seniūno pareigas einančio Sauliaus Eigirdo, situacija yra atvirkštinė. Nausėdžiuose neįgalieji į balsavimo patalpas gali patekti specialia nuovaža, o Obelaukiuose, kaip ir Germaniškyje, „medinė buvo, tačiau supuvo“. Pasak S. Eigirdo, visa informacija buvo pateikta savivaldybės buvusio Ūkio poskyrio vedėjai Gražinai Strazdienei.

Bendrajam skyriui priklausanti vyriausiojo specialistė G. Strazdienė teigė visą seniūnijų pateiktą informaciją perdavusi skyriaus vedėjai Deimantei Prunskienei. Vedėja „Šiaurės rytams“ patvirtino, jog tokia informacija buvo surinkta, tačiau Vyriausiajai rinkimų komisijai neperduota.

„VRK duomenų mes neteikėme. Jie yra pas Gražiną Strazdienę. Nežinau, kas ir kokiu būdu juos perdavė“, - sakė D. Prunskienė, žadėjusi išsiaiškinti „vidinius savivaldybės reikalus“.

Į VRK patekę klaidingi duomenys kol kas nepakeisti.

Apie balsavimo apylinkių aprūpinimą kompiuteriais paklaustas Biržų rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Žygimantas Braizdžiūnas sakė, kad tuo rūpintis turėtų savivaldybė. Ji žinanti apie rinkimams reikalingos įrangos poreikį ir pagal galimybes turi spręsti šį klausimą.

VRK skelbia partijų atstovus rinkimams

Biržų rajono rinkimų apygardoje yra 11 atstovų. Tai Severina Aučinaitė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Lina Bartaševičienė (Darbo partija), Vilija Daukienė (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), Stasys Garnys (Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga), Gabrielė Griciūnaitė (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Gena Koplunienė (Visuomeninis rinkimų komitetas „Biržai–mūsų kraštas“), Džestina Petrauskienė (Lietuvos centro partija), Jolanta Podelskienė (Partija Tvarka ir teisingumas), Lina Šimienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Bronislava Vasiliūnienė (Lietuvos socialdemokratų partija), Nida Žukauskaitė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai).

Apygardos rinkimų komisija

VRK interneto puslapyje pažymėta, kad rodomi komisijos nariai, kurie yra davę rašytinius pasižadėjimus. Jų yra 9. Nurodoma, kas narius pasiūlė. Žygimantas Braizdžiūnas (pirmininkas, partija Tvarka ir teisingumas); Lina Valotkienė (pavaduotoja, Lietuvos socialdemokratų partija); Laimutė Šernienė (sekretorė, Darbo partija);

Nariai: Inga Arlikevičienė (Lietuvos teisininkų draugija); Reda Arnašienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga); Rasa Bružienė (Lietuvos socialdemokratų darbo partija); Violeta Klimaitė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai); Stanislovas Paškevičius (teisingumo ministras); Justina Salienė (savivaldybės administracijos direktorius).

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video