Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar krakiškiai bus išgirsti?

Kėdainių rajono Krakių miestelio gyventojai jau ne vienerius metus kovoja, kad eismas miestelio centre būtų saugus. Prieš kelerius metus vietos aktyvistams aikštėn iškėlus opų jų miesteliui centrinės aikštės klausimą, rodos, reikalai turėjo pajudėti. Tačiau situacija žmonėms ir šiandien tebėra neaiški. Nors krakiškiams jau keletą metų iš eilės yra aiškinama, kad jau vyksta projekto derinimas ir kad darbų bus imtasi vos pasibaigs aktualių klausimų derinimas, tačiau darbai kaip neprasideda, taip neprasideda. Lietuvos automobilių kelių direkcija aiškina, kad ji iš savo pusės padarė viską, kad darbai pradėtų judėti, esą dabar viskas priklauso tik nuo Kėdainių rajono savivaldybės, tačiau šioji kaltės kratosi – pirštu rodo į direkciją ir tikina, kad tai automobilių kelių direkcija neparengė jai priklausančių kelių kadastrinių matavimų bylos bei teisinės šių kelių registracijos, todėl aikštės rekonstrukcijos projektas yra sustabdytas. Kol valdininkai stumdo kaltę vieni kitiems, krakiškiai klausia, ar jie galų gale bus išgirsti?

Nesaugiausia vieta

„Pastebėjau, jog šiuo metu aktualiausia „Rinkos aikštės“ tema – keliai.... Ir teisingai, nes visi važiuoti ir keliai labai svarbūs, ypač, kaimui. Rajone, tikriausiai nėra nesaugesnės vietos pėstiesiems kaip Krakių miestelio centras. Nė vienos eismo linijos nei pėsčiųjų perėjos... Kas kaip išmano, tas taip ten ir važiuoja, eina. Gal galėtumėte mums pagelbėti – nesulaukiam atsakymo nei iš Kelių direkcijos, nei iš rajono valdžios, gal jūs galėtumėte išsiaiškinti, kada pagaliau mes turėsime civilizuotą ir seniai žadėtą aikštę“, – miestelio bendruomenės vardu į „Rinkos aikštę“ kreipėsi Daiva Dubinkienė.

Kalbų lygyje

Miestelio gyventojai tarpusavyje nuolat kalba apie Krakių miestelio centro sutvarkymą, bet konkrečių valdžios vyrų veiksmų žmonės pasigenda.

„Išties pažadus girdime jau seniai. Tačiau viskas visuomet taip ir lieka kalbų lygyje. Kaip suprantame, šis klausimas yra užstrigę kelių direkcijoje. Įdomu, kokia ta stadija yra dabar, ar tie visokie derinimai pajudėję iš mirties taško? Ar dar ilgai mums teks laukti, prašyti, reikalauti, kad galų gale galėtume gyventi saugiai?“ – dėstė D. Dubinkienė.

Daiva Dubinkienė: „Vietiniai dar kažkaip susigaudo, praleidžia vienas kitą draugiškai, tačiau atvykusiems čia visiškai neaišku. Visi tą žino, visi apie tai kalba, tik mūsų balsai, deja, negirdimi.“ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Daiva Dubinkienė: „Vietiniai dar kažkaip susigaudo, praleidžia vienas kitą draugiškai, tačiau atvykusiems čia visiškai neaišku. Visi tą žino, visi apie tai kalba, tik mūsų balsai, deja, negirdimi.“ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Avaringa sankryžaŽmonės sako, kad dabar Krakių miestelio centras ne tik negražus estetiškai, bet ir labai nesaugus. Žmonių teigimu, čia labai dažni eismo įvykiai.

„Eismo įvykių čia būna labai dažnai. Dažnos avarijos, bet jos būna nedidelės. Laimei, skaudžių nelaimių kol kas pavyko išvengti. Bet niekada negalime būti garantuoti, mat tvarkos čia visiškai nėra. Vietiniai dar kažkaip susigaudo, praleidžia vienas kitą draugiškai, tačiau atvykusiems čia visiškai neaišku. Visi tą žino, visi apie tai kalba, tik mūsų balsai, deja, negirdimi“, – nuogąstavo bendruomenės atstovė.

Sulauks pavasarį?

„Rinkos aikštei“ pasidomėjus šia situacija, paaiškėjo, kad sankryžos rekonstrukcija turi rūpintis tiek Lietuvos automobilių direkcija, tiek rajono savivaldybė.

Direkcija savo darbus jau atliko, tad dabar liko laukti savivaldybės žingsnio, bet ši neskuba.

„Situacija tokia: šios sankryžos pertvarkymas yra susijęs ne tik su pačia sankryža, bet ir aplinkinių teritorijų, kurios priklauso Kėdainių rajono savivaldybei, sutvarkymu. Todėl tarp Kelių direkcijos ir Kėdainių rajono savivaldybės buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, pagal kurią Kėdainių rajono savivaldybė įsipareigojo parengti projektą.

Iš mūsų pusės padaryta viskas, ką buvo galima padaryti“,  – situaciją komentavo ir gyventojams paaiškino Saulius Jansonas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus patarėjas.

Savivaldybė atsakomybės kratosi

Tuo tarpu Kėdainių rajono savivaldybė atsakomybės kratosi ir pirštu duria į Automobilių kelių direkciją.

„Centrinė Krakių miestelio aikštė yra valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 3501 Betygala–Ilgižiai–Krakės–Bokštai ruožo nuo 24,86 iki 24,95 km, kuriam Krakių miestelyje suteikti Laisvės aikštės ir Vilniaus gatvių pavadinimai, ir rajoninio kelio Nr. 2003 Krakės–Jaugilai–Gudžiūnai ruožo nuo 0,00 iki 0,06 km, kuriam Krakių miestelyje suteiktas P. Lukšio gatvės pavadinimas, sankirta.

Bendradarbiaudama su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) Kėdainių rajono savivaldybės administracija buvo užsakiusi rekonstravimo darbų projektavimo paslaugas.

Parengto projekto LAKD nederino, nes iki šiol nėra parengtos aukščiau paminėtų LAKD priklausančių kelių kadastrinių matavimų bylos ir neatlikta šių kelių teisinė registracija). Todėl nėra žinomos ribos tarp LAKD ir Kėdainių rajono savivaldybei priklausančių inžinerinių statinių (kelių, šaligatvių, aikštės).

Taip pat LAKD nesutiko išduoti Kėdainių rajono savivaldybei priklausančios Krakių miestelio Laisvės aikštės prisijungimo prie valstybinių kelių sąlygų.

Šiuo metu projektavimo darbai yra sustabdyti iki paaiškės LAKD priklausančių valstybinių kelių ribos.

Kadangi projektas nebaigtas, o didžiąją aikštės dalį užima valstybinės reikšmės keliai, neturime galimybės atsakyti, kada numatyta tvarkyti Krakių miestelio centrinę aikštę ir kiek kainuos aikštės sutvarkymas“, – „Rinkos aikštei“ sakė Kėdainių rajono Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė Daiva Grinkevičienė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video