Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aplinkosaugininkai tikrina žvejus mėgėjus

Šiemet į tradicines žvejybos vietas atviro vandens žvejybos mėgėjai pradėjo rinktis kone mėnesiu anksčiau nei pernai. Šiomis dienomis Nevėžio upės pakrantes prie „Vaivorykštės“ tilto nusėdo žvejai. Čia jų kasdien galima sutikti net iki kelių dešimčių. Daugybė žvejų čia renkasi, nes puikiai kimba žiobriai, kuojos, raudės ir šapalai. Tačiau aplinkosaugininkai primena, kad žvejoti reikia laikantis nustatytų reikalavimų.

Daugiau nei mėnesį

Niekam ne paslaptis, kad daugelis žvejų Nevėžio upę ties „Vaivorykštės“ tiltu renkasi, nes čia gausu žiobrių, kurie kimba išties neblogai. Tačiau aplinkosaugininkai ragina neprarasti budrumo ir laikytis nustatytų reikalavimų, mat kitaip žvejyba gali labai apkarsti. Aplinkosaugininkai primena, kad žvejai Nevėžyje žiobrius galės gaudyti kiek ilgiau nei mėnesį, mat gegužės 15 dieną prasideda žiobrių žvejybos draudimas, jis tęsis mėnesį, iki birželio 15 dienos.

Nustatytas limitas

Pagal nustatytas taisykles galima pasiimti ne daugiau kaip vieną šamą, ne mažesnį nei 75 centimetrai, du ūsorius arba salačius, tris vėgėles, sterkus, marguosius upėtakius, kiršlius, penkias meknes, šapalus. Bet bendras šių žuvų kiekis neturėtų būti didesnis kaip 5 vienetai per vieną žvejybą. Jeigu pagavai tris sterkus, tai turi teisę pagauti tik 2 lydekas.

Tų žuvų, kurios taisyklėse nesurašytos vienetais, galima pagauti 5 kilogramus. Taigi, prie Nevėžio sėdintys žvejai turėtų prisiminti, jog žiobrių galima pagauti iki penkių kilogramų. Lydekas draudžiama gaudyti iki balandžio 20 dienos.

Būtinas leidimas

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius primena, kad žvejoti galima tik turint leidimą arba žvejo bilietą. Įsigijus bilietą internetu galima žvejoti tik tam tikrą laikotarpį ir tam tikrame telkinyje, perkant terminale žvejoti leidžiama neišnuomotuose tvenkiniuose, upėse, upeliuose, karjeruose. Išnuomotuose tvenkiniuose gali žvejoti tik žvejų draugijos nariai, turintys galiojantį nario bilietą.

„Nario bilietas yra patogiausia ir pigiausia – vienąkart per metus atėjai, prasitęsei ir žvejoji. Jį galima įsigyti mūsų draugijoje“, – pabrėžė L. Stanevičius.

Tie, kurie žvejoja be leidimo ar be draugijos nario bilieto, laikomi brakonieriais. Tokiems pažeidėjams gali tekti brangiai sumokėti už kiekvieną pagautą žuvį.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video