Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apklausa: daugiau kaip 70 proc. lietuvių pritaria ES plėtrai

Naujausios Eurobarometro apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai palankiai vertina Europos Sąjungos (ES) plėtrą. Pastaruoju metu vis dažniau kalbant apie Ukrainos narystės perspektyvas, lietuvių teigiamas požiūris dėl ES plėtros išsiskiria visoje bendrijoje.

Atlikto tyrimo duomenys rodo, kad ES plėtrai pritaria 72 proc. apklaustųjų Lietuvoje, kitose ES šalyse – Lenkijoje, Airijoje, Kroatijoje ir Ispanijoje tam pritaria po 68 proc. apklaustųjų. Mažiausiai spartesnę plėtrą palaiko Čekijos (37 proc.), Slovakijos (40 proc.), Austrijos, Kipro (po 41 proc.) ir Vokietijos (43 proc.) gyventojai.

Lietuviai – didžiausi ES entuziastai

Lietuvos gyventojai išlieka ir vieni didžiausių ES entuziastų: net 94 proc. apklaustųjų Lietuvoje mano, kad narystė ES yra naudinga šaliai. Tai yra aukščiausias rodiklis tarp ES šalių, – palyginti, vidutiniškai septyni iš dešimties visoje ES atliktos apklausos dalyvių nurodė, kad narystė ES yra naudinga jų šaliai.

Svarbiausi narystės ES privalumai, kuriuos išvardijo apklausos dalyviai Lietuvoje, yra indėlis į taikos išlaikymą ir saugumo didinimą (43 proc.), ekonominis augimas (41 proc.) bei naujos darbo galimybės (37 proc.).

Jei EP rinkimai vyktų šiemet – dalyvautų dauguma

Beveik du trečdaliai (65 proc.) apklaustųjų Lietuvoje nurodė, kad jeigu kitą savaitę būtų surengti Europos Parlamento (EP) rinkimai, labai tikėtina, jog jie rinkimuose balsuotų.

Tai beveik atitinka ES vidurkį (68 proc.). Piliečių pareigą ir konkretaus kandidato palaikymą lietuviai nurodo kaip svarbiausius motyvus dalyvauti EP rinkimuose.

ELTA primena, kad gruodžio 14–15d. Briuselyje vyksiančiame EVT susitikime planuojama aptarti Ukrainai svarbius klausimus: 50 mlrd. eurų finansinės paramos paketą ir Europos Komisijos (EK) pasiūlymą pradėti oficialias stojimo derybas su Kyjivu. Visgi, ar ES lyderiai susitars dėl Ukrainos – neaišku. Šiai iniciatyvai priešinasi Vengrija.

Rekomenduojami video