Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Anūkas butą parduoda su jame gyvenančia močiute

Dar pernai Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai informavo visuomenę apie rezonansinę istoriją, kai paveldėjęs butą kėdainietis panoro iš jo iškeldinti ten ketvirtą dešimtį metų gyvenančią savo močiutę. Istorija sulaukė dėmesio ir pasmerkimo. Daugelis gailėjo senos ligotos moters ir smerkė nedėkingą vaikaitį, norintį ją išmesti į gatvę.

Tačiau šiandieną aikštėn ima kilti ir kita istorijos pusė. Anūkas pasakoja apie vaikystėje patirtas skriaudas, smurtą, močiutės abejingumą ir nemeilę, alkoholizmą ir dabar besitęsiantį psichologinį terorą. Ar įmanoma patirtas skriaudas pamiršti ir surasti taikų sprendimą žmonėms, kurie vienas kito adresu yra sukaupę tiek daug liūdesio ir pykčio?

(Saugant istorijos dalyvių privatumą, straipsnyje jų vardai yra pakeisti. Tikrieji vardai ir pavardės redakcijai yra žinomi – red. past.)

Padovanojo

Visai šiai istorijai pamatas buvo paklotas gerokai anksčiau. Angelė, kuri dabar ir yra istorijos epicentre atsidūrusi močiutė, būdama jauna susilaukė trijų vaikų. Sūnaus Jono ir dviejų dukterų – Mildos ir Miglės.

Sūnui suaugus, ji jam sumanė padovanoti butą, kuriame gyvena. Esą ji su Jonu sutarusi, kad mainais už nekilnojamąjį turtą šis pasižada ją prižiūrėti ir rūpintis senatvėje.

Angelės dukros apie šitą sandorį sužinojusios jau gerokai vėliau – praėjus maždaug dešimtmečiui.

Tačiau likimas istoriją pakreipė kita linkme – Angelė savo sūnų pergyveno. 2018 metais jam mirus, teisiškai butas atiteko Jono vaikams, Angelės anūkams. Angelės manymu, su nekilnojamuoju turtu anūkams perėjo ir mirusio sūnaus prisiimta prievolė ja rūpintis senatvėje.

Vienas jų, Tadas, tapo kitu šios istorijos epicentro dalyviu. Tai jam minėtas butas teisiškai priklauso ir tai jis per visus Kėdainius nuskambėjo, kaip norintis lauk išguiti močiutę.

Per teismus

Gražiai susitarti nepavykstant, istorijos dalyviai ėmė minti teismų slenksčius. Visuomenę pasiekęs teismo sprendimas buvo palankus sergančiai močiutei.

Teismas padarė išvadą, kad Angelę ir jos anūkui priklausantį būstą sieja pakankamai ilgi ir svarūs ryšiai, kad būtų galima laikyti, jog būstas yra jos ir ji turi teisę į būsto neliečiamybę.

Sprendimą anūkas apskundė, tačiau išnagrinėjus bylą apeliacine tvarka, teisėjų kolegija nusprendė, kad pirmosios instancijos teismas ieškinį atmetė pagrįstai.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad apeliantas nenurodė aiškių ir objektyvių priežasčių, kodėl būtina atsakovę iškeldinti iš ginčo buto, o rėmėsi iš esmės tik tuo, jog jis neturi galimybės buto nuomoti.

Teismui pasirodė svarbu ir tai, kad Angelė šiame bute nepertraukiamai gyvena jau 34 metus, čia užaugo jos vaikai. Kai teismas pradėjo nagrinėti bylą, močiutei tuomet buvo 76 metai, ji yra neįgali, jos pagrindiniai socialiniai ryšiai būtent šioje vietovėje, ji neturi kito būsto ar lėšų jį įsigyti, o pats anūkas niekada negyveno močiutės bute, jį įgijo neatlygintinai tik po savo tėvo mirties.

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video