Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose: kam jos suteikiamos ir kaip jas gauti

Asmenis, kurie dėl negalios, senatvės negali pasirūpinti savimi, dažniausiai slaugo artimieji. Tačiau daugeliu atvejų tokiems pacientams gali būti skiriamos ir ambulatorinės slaugos paslaugos namuose.

Paslaugų poreikis – pagal klausimyną

Šeimos gydytoja Giedrė Baršauskienė sako, kad tiek ji, tiek kiti jos kolegos savo pacientus dažniausiai pažįsta ir mato, kada tokių paslaugų poreikis atsiranda. Tokiais atvejais pacientui ar jo artimiesiems pasiūloma užpildyti sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą klausimyną. „Jis sudarytas, siekiant įvertinti paciento psichinę ir fizinę būseną, nustatyti, kokių dalykų jis negali atlikti namuose savarankiškai. Kiekvienas atsakymas vertinamas balais ir pagal jų sumą nustatoma, kiek ir kokių paslaugų pacientui reikia“, - sako gydytoja.

Paslaugos namuose skiriamos, surinkus mažiausiai 15 balų. Tais atvejais, kai paciento būklė keičiasi, klausimynas pildomas iš naujo ir skiriama papildomai paslaugų. Iš privalomojo sveikatos draudimo fondo finansuojamų paslaugų kiekis per metus svyruoja nuo 52 iki 260, priklausomai nuo to, kokia yra paciento būklė.

Nustačius slaugos poreikius, išduodamas siuntimas ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose.

Paskyrus ambulatorinę slaugos paslaugą, slaugytojas pas pacientą atvyksta per 1-5 darbo dienas arba per 24 valandas, jeigu siuntime yra nurodytas skubus gydytojo paskyrimas. Pirmojo vizito metu įvertinama paciento sveikatos būklė ir su juo ar jo artimaisiais suderinamas slaugos planas. Pastebėjus, kad pacientui būtinos ir socialinės paslaugos, apie tai informuojamas socialinių paslaugų teikėjas.

Slauga namuose – ir po chirurginių operacijų

G. Baršauskienė atkreipia dėmesį ir į tai, kad slaugos paslaugas namuose gali gauti ir pacientai po dienos stacionaro, ne tik neįgalieji ar senyvo amžiaus asmenys. „Suteikiamos tokios paslaugos, kokių pacientui reikia. Pavyzdžiui, perrišti žaizdą ar suteikti paslaugas, kurių jis savarankiškai negali atlikti dėl apsunkinto judėjimo po operacijos. Namuose gali būti atliekamos visos procedūros, kurias gali atlikti specialistai pagal medicinos normas: slaugytojas gali suleisti vaistus, pastatyti lašelinę ir kitas procedūras, slaugytojo padėjėjas padeda atlikti higienos procedūras, kineziterapeutas, jei skiriamos jo paslaugos, padeda pacientui sustiprėti. Tokios paslaugos gali būti nutraukiamos iš karto po to, kai paciento būklė pagerėja“, - sako gydytoja.

Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose indikacijų sąrašas nuolat plečiasi. Šiuo metu namuose galima slaugyti ir itin sunkios būklės pacientus, kuriems taikoma plaučių ventiliacija.

Rekomenduojami video