Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Akademiškiai išbandė tapybą ant šilko

Akademijos kultūros centre kiekvieną mėnesį organizuojamos edukacinės veiklos, kuriomis stengiamasi suburti vietos gyventojus. Išbandyti įvairių technikų bei priemonių kuriant suvenyrus ar kitokius darbelius, miestelio mokyklos mokiniai, mokytojai bei gyventojai kviečiami jau nebe pirmą kartą. Šį kartą susirinkusiesiems į edukacijas buvo pasiūlyta išbandyti visiškai naują techniką. Visi mokėsi tapyti ant šilko.

Kūrė mandalas

„Akademijos kultūros centro galerijoje rudenį buvo eksponuojama dailininkės Giedrės Kanapeckaitės tapybos ant šilko paroda. Joje apsilankę mokiniai ir gyventojai susižavėjo šia technika, domėjosi priemonėmis, darbo ypatybėmis, todėl kilo mintis pristatyti šią techniką iš arti. Susirinkę mūsų kūrybinėse dirbtuvėse ant apvalaus šilko rėmelio bandėme kurti ornamentines ir augalines mandalas.

Kadangi edukaciniuose užsiėmimuose visada stengiamasi vykdomas kūrybines veiklas sieti su kalendorinėmis šventėmis ar  tradicijomis, todėl šių edukacijų metu sukurti mokinių kūrybiniai darbeliai bus puiki dovanėlė artėjančios Motinos dienos proga“, – apie gimusią idėją pristatyti tapybos ant šilko techniką šneka Akademijos kultūros centro dailininkė Indrė Masiliūnienė.

Džiaugiasi kūrybine veikla

Tapybos ant šilko priemones išbandė net 14 dalyvių, kurie specialiu šilko kontūru ir pradžių nusipiešė mandalos kontūrus, visus norimus puošybos elementus, detales ar ornamentus.

„Šilko rėmelis tampa tarsi stiklo vitražas, kuris yra suskaidomas į atskiras formas, geometrines, augalines detales. Kai kontūras gerai išdžiūsta, laukia smagiausias darbas, t. y., tapyba šilko dažais, kada atskirus piešinio plotelius dengiame specialiai šilkui pritaikytais dažais. Smagiausia tai, kad į visus edukacinius užsiėmimus mokiniai ir gyventojai ateina noriai, juos džiugina kūrybinė veikla, bendravimas ir rezultatas. O šį kartą mokiniai džiaugiasi šauniu suvenyru, šilko vitražu mamai“, – apie edukacijose vykdomą kūrybinį procesą pasakoja I. Masiliūnienė.

 

Džestina BORODINAITĖ

Rekomenduojami video