Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aferistų pinklėse – senjorai

Kauno apygardos teismas aiškinsis galimo sukčiavimo bylą. 5 aferomis įtariami asmenys, manoma, apgavo dešimtis žmonių. Tarp galėjusių sukčiauti – ir devintą dešimtą įpusėjusi senolė. Iš aukų sukčiai, įtariama, išviliojo tūkstančius eurų, byloje – ir paslaptingų mirčių pėdsakai.

Raseiniuose gyvenantis Kastytis Rudokas – Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto mokslininkas.  Greitai treji metai kai mirė Rokiškyje gyvenęs jo senelis. Kąstytis paveldėjo jo butą ir, kaip paaiškėjo, ne tik.

„Vieną rytą atsikėliau ir telefone radau tokią įdomią žinutę, kad jūsų per kažkokią sistemą ieškojo toks ir toks numeris. Pasiskambinau tuo numeriu ir pasirodo, kalbėjo vyras, atsirado kalba apie kažkokią senelio skolą“, – pasakojo nukentėjusysis K. Rudokas.

Iš senelio palikimą priėmusio K. Rudoko pradėta reikalauti 30 tūkst. tuomet dar litų, esą tokią paskolą neribotam laikui 90 metų senoliui suteikė skolų išieškojimo bendrovė „Turtuvos grupė“.

Keisčiausia, pasak K. Rudoko, kad bendrovė paskolą prisiminė tik po senelio mirties, jie kreipėsi į teismą prašydami iš paveldėtojo išieškoti 12 tūkst. eurų. Teismui pritaikius laikinąsias apsaugos priemones, K. Rudokas iki šiol negali disponuoti nei turtu, nei pinigais.

„Negalioja man nei nekaltumo prezumpcija, niekas. Teismas parašo, kad yra kažkoks kreipimasis dėl skolos, ir mano reikalas įrodyti, kad aš neesu ten dramblys, kad neesu skolingas 12 tūkst.“, – sakė K, Rudokas.

Šia ir kita panašia istorija pradėjus domėtis teisėsaugininkams, paaiškėjo galimos aferos, kuriomis kaltinami penki asmenys: tarp jų Kaune veikiančios bendrovės „Turtuvos grupė“ generalinė direktorė, jos vyras, 86 metų senjorė iš Vilniaus. Ši moteris stebino net visko mačiusius pareigūnus.

„Buvo juokaujama, jeigu būtų teikiami oskarai tokio pobūdžio žmonėms, tai ji neabejotinai jį gautų tokį oskarą už vaidybą. Pagal duomenis matosi, kad žmonės buvo pasiskirstę vaidmenimis, kiekvienas turėjo savo atskirą vaidmenį, ganėtinai gudriai sumanytus planus, ir naivesni žmonės tiesiog pakliūdavo į jų pinkles“, – kalbėjo nukentėjusiojo advokatas Jurius Petreikis.

Oficialiai – 38 nukentėję asmenys, tūkstančiai iš jų galbūt apgaule išviliotų eurų ir neaiškios mirtys.

„Šioje byloje teismui nagrinėti perduota iš tiesų labai didelės apimties baudžiamoji byla. Joje – 131 tomas.  Šioje byloje 43 nusikalstamos veikos inkriminuojamos, iš jų dėl labai sunkaus nusikaltimo – vienas epizodas, dėl sunkių – 26 epizodai, apysunkiai – 5, ir 1 nesunkus nusikaltimas“, – teigė prokurorė Rita Vaitiekūnienė.

Galimu sukčiavimu kaltinama „Turtuvos grupės“ generalinė direktorė toliau dirba ir padėties nekomentuoja.

Ne vienam nukentėjusiajam atstovaujantis advokatas Jurius Petreikis apgailestauja, kad šios bylos tyrimas labai užsitęsė. O pasistūmėjo tik tuomet, kai jo ėmėsi Vilniaus pareigūnai.

Kitas teismo bylos nagrinėjimas Kauno apygardos teisme numatomas sausio mėnesį.

 

Rekomenduojami video