Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Zuokas: "Atliekų sąvartynai miesto centre privalo būti uždaryti"

Vilniaus valdžios deklaracijos apie „neutralų klimatui miestą Vilnių“ ir jo žalinimą vakar tik dar kartą pademonstravo, kad visi šie pareiškimai tėra tik viešųjų ryšių akcijos, neturinčios nieko bendro su realiais veiksmais rūpinantis vilniečių sveikata ir saugumu, rašoma A. Zuoko pranešime spaudai.

Jau ne pirmas atvejis, kai Lietuvos sostinė kovoja su gaisrų pasekmėmis, bet valdantieji nieko nedaro, kad tokios nelaimės būtų užkardytos. Vienas tokių sprendimų – atliekų laikymo ir saugojimo vietose įrengtos vaizdo stebėjimo sistemos, suteikiant prisijungimo realiu laiku galimybes aplinkosaugininkams. Tą visoje Lietuvoje turėtų inicijuoti Aplinkos ministerija – taip naudojami resursai visuomenei atneštų kur kas daugiau naudos ir ekologinio saugumo nei  dabar aplinkosaugininkų vykdoma automobilių vairuotojų patikra.

Tuo tarpu Vilniaus miesto valdžia privalo kuo skubiau inventorizuoti visus sąvartynus  miesto centre bei kreiptis į Aplinkos ministrą, kad leidimai čia esantiems sąvartynams būtų panaikinti - miestas negali rizikuoti žmonių sveikata ir paralyžiuotu gyvenimu.

Nors „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje įvykusio gaisro priežastys dar tiriamos, tokio pobūdžio sąvartynai dažnai yra padidintos rizikos objektai ne tik dėl pavojingų atliekų, bet ir dėl to, kad verslas būtent gaisro pagalba gali spręsti brangų atliekų utilizavimą. Todėl raginame kuo skubiau imtis veiksmų ir dėl statybos atliekų sąvartyno Salininkuose, kurių gyventojų jau ne kartą įspėjo valdžią dėl pavojaus jų sveikatai.

Rekomenduojami video