Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už benamių gyvūnų padarytą žalą atsako savivaldybė

Mūsų valstybės teisė numato dvi gyvūnų rūšis – naminius ir laukinius, tik atsakomybė už naminių gyvūnų padarytą žalą yra griežtesnė, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas“ teigia advokatas Laurynas Didžiulis.

Naminiais gyvūnais laikomi katės, šunys, kiti namuose laikomi gyvūnai bei naminiai gyvuliai ir nelaisvėje laikomi cirko gyvūnai. Laukinių gyvūnų savininke laikoma valstybė, kurios teritorijoje šie gyvūnai gyvena. Jei naminiai gyvūnai apgadina turtą, ūkį, techniką, sužaloja žmogų ar perneša ligą, atsakomybė už padarytą žalą tenka augintinio savininkui. Žalą padarius gyvūnui, kuris neturi šeimininko ir yra benamis, žalos atlyginimas tenka savivaldybei, kadangi ji atsako už viešąją tvarką mieste.

Advokato teigimu, atsakomybė už laukinius gyvūnus yra ne tokia griežta: jei laukinis gyvūnas, padaręs žalą, yra medžiotinas ar ganosi privačioje teritorijoje, kurios savininkas joje medžioti neleidžia, atsakomybė už laukinio gyvūno padarytą žalą tenka arba medžiotojams, kurie gyvūno nesumedžiojo, arba teritorijos savininkui.

 

Rekomenduojami video