Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl neužsiveda trimeris?

Norint, kad veja atrodytų gražiai ir augtų sveikai, gali būti reikalingas geras trimeris. Tačiau su laiku arba net ir visai netikėtai jis gali patirti įvairių techninių problemų. Daug kas susiduria su situacijomis, kai trimeris tiesiog neužsiveda. Tai – labai kebli situacija, kuri visiškai atima galimybę dirbti. Tačiau kai kada jos sprendimas gali būti labai lengvas, o kitais atvejais teks patikėti remontą profesionalams. Šiame gide apžvelgsime, kaip galima nustatyti akumuliatorinio, laidinio elektrinio ar net benzininio trimerio neužsivedimo priežastis. Aptarsime, kaip kai kurias problemas pašalinti ar ką reikėtų daryti jų atveju.

Visų pirma – koks jūsų trimerio tipas?

Kadangi pigu.lt elektroninėje parduotuvėje galite rasti daugybę skirtingų trimerių ir žolės pjovimo įrenginių, prieš gilinantis į problemos priežastis reikia suprasti, kad jos gali skirtis, priklausomai nuo įrenginio variklio tipo. Jeigu pasižiūrėsitė į pasiūlą čia - https://pigu.lt/lt/sodo-prekes/sodo-technika/trimeriai-zoliapjoves-krumapjoves, matysite kad kiekvienas įrenginys gali turėti visiškai unikalią konstrukciją, ergonomiką ir techninius sprendimus. Dėl to labai svarbu išskirti įrenginio tipą, nes problemų priežastys gali būti skirtingos.

Priežastys, kodėl neužsiveda akumuliatoriniai trimeriai

Beveik be išimčių, akumuliatorinio trimerio problemos prasideda ir baigiasi su pačiu akumuliatoriumi.

·   Jeigu įrenginys vangiai užsiveda arba visai nepradeda dirbti, patikrinkite, kad akumuliatorius būtų visiškai įkrautas. Akumuliatoriai laikui bėgant gali prarasti įkrovą, net ir tada, kai jų nenaudojate. Be to, su laiku ličio jonų baterijos natūraliai degraduoja, tad po kelių metų baterija gali reikalauti pakeitimo, nes pati labai prastai išlaiko įkrovą.

·   Nėra patogaus būdo patikrinti pačio akumuliatoriaus sveikatą bei resursą. Tačiau, jeigu pastebite, kad trimeris veikia trumpiau arba nebegeneruoja tokios galios, pats laikas jį pakeisti.

·   Problema gali būti ir kontakto nebuvimas. Užtikrinkite, kad trimerio ir paties akumuliatoriaus kontaktai būtų švarūs. Purvas, korozija ir šiukšlės gali sutrukdyti jungčiai, tad ją reikėtų sausu arba saugiu būdu nuvalyti. Tam naudokite specialų šepetėlį arba alkoholio tirpalą.

·   Kartais akumuliatorius gali ir nesilaikyti vietoje. Atidžiai patikrinkite, ar jis teisingai įdėtas ir patikimai laikosi. Tam tikrų plastmasinių detalių pažeidimai gali trukdyti baterijos prisitvirtinimui.

Priežastys, kodėl neužsiveda elektriniai trimeriai su laidu

Kadangi jie neturi akumuliatoriaus, problemos priežastimi paprastai tampa kiti komponentai. Beveik visada tai yra susiję su maitinimo šaltiniu arba jungikliu.

·   Pirmiausia patikrinkite, ar žoliapjovė įjungta į veikiantį elektros lizdą (ar nedingo patik elektra). Kad įsitikintumėte, jog lizdas suteikia maitinimą, galite jį išbandyti kitu prietaisu.

·   Per visą ilgį apžiūrėkite ar maitinimo laidas nėra pažeistas arba susidėvėjęs. Dėl atidengtų laidų arba didelių laido sulenkimų atsiranda vidiniai pažeidimai ir elektros srovė kažkur nutrūksta, o pats įrenginys nebegali veikti.

·   Trimerio gaiduko jungiklis taip pat gali sugesti. Taip paprastai nutinka dėl nusidėvėjimo arba užsinešusios taršos. Jei jungiklis jaučiasi labai laisvai arba nepasispaudžia, ko gero turite atsakymą į savo klausimą.

Priežastys, kodėl neužsiveda benzininiai trimeriai

Benzininiai trimeriai už savo elektrinius analogus paprastai bus galingesni, tačiau ir techniškai gerokai sudėtingesni. Vidaus degimo variklis turi daug ypatingai sudėtingų komponentų, kurių problemos trukdys pačiam užvedimo procesui. Išskirkime tris pagrindinius problemų tipus ir apžvelkime informaciją, susijusią su sprendimais.

Degalai

·   Tikrai dažna problema – trimeris neužsiveda, jei įpilti pasenę arba užteršti degalai. Laikui bėgant benzinas netenka savo naudingųjų savybių, todėl jei degalai kelis mėnesius stovėjo, geriausia juos išpilti ir įpilti naujų.

·   Daugumai benzininių trimerių, traktoriukų ar vejapjovių reikia ne tik benzino, bet tam tikro benzino ir alyvos mišinio. Naudojant netinkamą mišinį prastėja našumas arba varikliui nepavyksta užsivesti.

Žvakės

·   Išimkite uždegimo žvakę ir apžiūrėkite, ar ji nėra purvina, suodina ar pažeista bei susidėvėjusi. Jei reikia, nuvalykite žvakę vieliniu šepetėliu arba pakeiskite ją, jei matote pažeidimus.

·   Patikrinkite, ar pati žvakė gerai prijungta ir ar laidas geros būklės, ant jo nesimato pažeidimų.

Oro srautas

·   Nešvarus arba užsinešęs oro filtras gali apriboti oro srauto patekimą į variklį ir dėl to nepavyks palaikyti degimo. Tada variklis užges arba visai neužsives. Sprendimas nėra sudėtingas - išvalykite arba pakeiskite oro filtrą, jei jis užsikimšęs nešvarumais ir šiukšlėmis.

Karbiuratorius

·   Trimeriai turi karbiuratorinį variklį. Jeigu jis užsikemša (o tai gali nutikti per laiką arba dėl to, kad sistemoje liko seno benzino), reikia išvalyti. Rekomenduojame tai patikėti profesionalams, nors su dideliu žinių bagažu įmanoma padaryti patiems.

Tinkama sodo technikos priežiūra

Visi sodo technikos įrenginiai turi sudėtingų mechanizmų ir sistemų. Tinkamas jų laikymas, savalaikė priežiūra bei techninių instrukcijų paisymas leis prailginti tarnavimo laiką ir iki minimumo sumažins tikimybę, kad jie neužsives. Jeigu seno trimerio užvesti nebepavyksta, galite užsukti į pigu.lt el. parduotuvę bei išsirinkti naują arba pirkti vejapjovę, o gal net ir traktoriuką.

Rekomenduojami video