Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip papuošti namus Velykoms

Per Velykas kalasi pirmieji daigai, pražysta gėlės, todėl ir šventinio stalo bei namų puošybai reikėtų rinktis tai, kas kvepia pavasariu, yra lengva, žalia ir gaivu. Velykinių dekoracijų priemonės – paprastos ir turbūt jau ne kartą išbandytos. Tačiau tiek pumpurus sukrovusias šakas, tiek tuščiavidurius kiaušinius, tiek pavasarines gėles kiekvienais metais galima sukomponuoti iki tol nebandytais būdais.

Karaliauja geltonos ir baltos gėlės

Karklo šakelės su kačiukais, indeliai su želmenimis, žaliuojančios beržo šakelės... Šiais augalais papuoštas stalas atrodys lengvas ir šviesus. Svarbiausia – neperkrauti stalo ir nesirinkti dirbtinių gėlių. Velykiniam stalui labiausiai tinka geltonos ir baltos spalvų gėlės. Pro šalį neprašaus tie, kurie pasirinks baltus ar geltonus narcizus, hiacintus, tulpes. Drąsesniems rekomenduojama nepabijoti išbandyti ir netikėtų spalvų derinių, pavyzdžiui: rausvos su tamsiai violetine, mėtos su koralo spalva.

Panaudokite kiaušinių lukštus

Kepate omletą, pyragą ar apkepą? Neišmeskite likusių kiaušinių lukštų. Jais, išplautais ir išdžiovintais, galima dekoruoti Velykų šventės stalą. Jei pavyksta nudaužti tik smailąją kiaušinio dalį, lukštas tampa puikia vazele gėlėms, įvairiems smulkiems augalams ar žolės daigams auginti.

Kiekvienam kiaušiniui – atskiras lizdelis

Bus įdomiau, jei gražiausius velykinius margučius sudėsite ne į bendrą lėkštę ar tradicinį krepšelį, o jiems eksponuoti panaudosite atskirus namie turimus indelius, puodelius, vazonėlius, įvairias stiklines ar iš smulkių šakelių susuktus lizdelius.

Slapta žinutė ar palinkėjimas

Išpūsti kiaušiniai – vienas populiariausių namų dekoravimo būdų. Šiemet artimuosius ir svečius nustebinkite juose paslėptomis slaptomis trumpomis žinutėmis ar nuoširdžiais palinkėjimais, sveikinimais.

Dėmesys indams ir vazoms

Stalą dekoruokite stilingomis vazomis, į jas pamerkite didelių šakų sprogstančiais žiedais. Tam tinka ir paprasti skaidraus stiklo buteliai. Šakas papuoškite dekoratyviniais pastelinių spalvų kiaušinėliais, kurie šventiniam stalui suteiks žaismingumo. Per Velykas nepamirškite specialių kiaušinių serviravimo indų. Venkite daugybės spalvų, puošiant šventinį stalą geriausia rinktis dviejų dominuojančių spalvų indus.

Porcelianiniai kiškiai virsta šokoladiniais

Velykų stalą dažnai puošiame ne tik gėlėmis ir kiaušiniais, bet ir iš įvairių medžiagų pagamintais kiškučiais. Populiariausi porcelianiniai, mat tokie labai tinka prie šventiškų indų. Jei norite daugiau žaismingumo, rinkitės šokoladinius zuikučius. Juos pasodinkite atskiruose dubenėliuose arba tarp žalumynų.

Rekomenduojami video