Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūloma panaikinti perteklinį reguliavimą sidro gamintojams

Seimo pirmininko pavaduotojas, Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas su kitais Seimo nariais užregistravo pasiūlymą Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriuo siekiama naikinti perteklinį reguliavimą sidro gamintojams – suvienodinti sąlygas su alaus, vaisių vyno, midaus gamintojais. Siūloma naikinti nuosavos sertifikuotos laboratorijos prievolę.

„Lietuvoje dėl sudėtingų reikalavimų beveik neegzistuoja vietinė fermentuoto sidro gamintojų rinka, o prekybos vietose dažnai kaip sidras pardavinėjami alkoholiniai limonadai arba užsienietiški cukraus prisotinti sidrai. Dėl to kenčia ne tik smulkusis verslas, bet ir vartotojai, nes smulkiųjų kokybiško sidro gamintojų beveik nėra“, – teigia V. Mitalas.

Anot siūlymo iniciatoriaus, viena iš pagrindinių priežasčių, stabdančių smulkiųjų lietuviškų sidro gamintojų atsiradimą, yra prievolė turėti nuosavą sertifikuotą laboratoriją, kuriai gali vadovauti tik atitinkamą kvalifikaciją turintis specialistas.

„Toks vieno sektoriaus išskyrimas savaime yra nelogiškas, smulkiajam verslui tampa didele našta. Svarbu pastebėti, kad kitoms lengvųjų alkoholinių gėrimų kategorijoms tokios prievolės nėra – jos gali naudotis kitų atestuotų laboratorijų paslaugomis. Egzistuojantis reikalavimas sidro gamintojams yra perteklinis, todėl siūlome visiems sidro gamintojams taikyti tas pačias laboratorijų turėjimo ir naudojimo taisykles kaip ir alaus, vaisių vyno, midaus gamintojams“, – teigia Seimo pirmininko pavaduotojas V. Mitalas.

Šiuo metu Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, keičiančias nuostatas dėl alkoholio vartojimo amžiaus, prekybos laiko ir kai kurių reklamos apribojimų, svarsto Seimo komitetai.

Rekomenduojami video