Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pažagieniuose – daržovių dalinimosi palapinė

„Kviečiame dalintis jūsų užaugintomis daržovėmis, vaisiais ir uogomis!“, – štai tokiu užrašu pasidabinusi palapinė Pažagieniuose kvietė vietinius gyventojus dalintis savo užaugintomis gėrybėmis. Tai – socialiai atsakinga akcija, kurios metu siekiama dalintis tuo, ko turima per daug. Taip pat būti draugiškiems ir dosniems.

Idėja kilo per visuotinį bendruomenės „Pažagieniai“ susirinkimą, kurio metu seniūnaitė Miglė Ramonienė pasiūlė dalintis daržovėmis.

„Per visuotinį susirinkimą buvo paskelbta žinia, jog kursime strategiją ir jai galima teikti siūlymus. Na, ir seniūnaitė pasiūlė įkurti šią palapinę. Mums pasirodė labai nuostabi idėja, nes dalinimasis – geras, naudingas, draugiškas dalykas. Daugelis gyventojų turi daržus, todėl tikrai yra kuo pasidalinti. Ypač rudens laikotarpiu, todėl palapinė stovės visą rudenį. Joje, tikimės, kad visada bus gėrybių, kurių gyventojams bus perteklius. Daugelis pritarė idėjai, o prieš kelias dienas jau klausinėjo, kada ji bus pastatyta. Tikimės, kad idėja pasiteisins. Na, o pirmosios gėrybės, atsidūrusios ant palapinės stalo – kukurūzai, agurkai, bulvės“, – sakė bendruomenės valdybos pirmininkė Elena Stanienė.

Palapinė pastatyta Šeimos poilsio ir sveikatingumo zonoje, netoli Knygų namelio. Tai, pasak moters, strategiškai patogi vieta, nes tai – miestelio centras.

Pasiteiravus, kaip ir kas prižiūrės palapinės tvarką, pirmininkė atviravo, kad tai – gyventojų sąžiningumo reikalas. „Su aplinkiniais gyventojais jau tariausi, kad praneštų, jei matys, kad kažko trūksta, ar kažkas nutiko, tačiau joks asmuo tikrai nestovės prie palapinės ir nežiūrės kaip, kas daroma. Tikiuosi, gyventojai bus sąžiningi.

„Padėkoti norėtume Panevėžio rajono vietos veiklos grupei, kuri mums organizavo strategijos kūrimo užsiėmimus. Juose daug ko išmokome ir tai buvo labai naudinga. Šiuo metu esame sukūrę jau penkerių metų strategiją, kurią tikimės įgyvendinti. Taip pat noriu padėkoti Aušrai ir Vincui Karsabutams, Antanui Matuzai, Sigitai ir Stanislovui Jasiūnams ir vaikučiams Ridui, Anetai ir Arminui, kurie irgi padėjo prie palapinės paruošimo darbų“, – dėkojo E. Stanienė.


Rekomenduojami video