Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Panevėžys druską keliams barstyti pirkdavo iš Baltarusijos, o dabar – brangesnį iš Egipto

Bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“ sandėliuose dar yra baltarusiškos druskos likučių, bet šiuo metu turėtų atkeliauti druska iš Egipto – iš Baltarusijos druska nebebus tiekiama.

Druskai – nauja sutartis „Panevėžio specialaus autotransporto“ įmonės Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas ramino ir sakė, kad dar turi šiek tiek baltarusiškos druskos. „Baltarusiška druska pirkta pagal 2020 metais spalio mėnesį sudarytą pirkimo sutartį. Druska buvo išpirkta iki 2021 metų rudens ir sutartis jau nebegalioja. Paskelbtas buvo naujas pirkimas ir turime naują galiojančią sutartį – laukiame kol atveš druską iš Egipto. Kaip suprantame, druską iš šios šalies naudosim ne tik mes, bet ir daugelis kitų Lietuvos įmonių, prižiūrinčių gatves ir kelius. Be to, druska perkama ne tik iš Egipto, bet ir iš kitų Afrikos šalių“, – aiškino S. Vainauskas.

Kainos baugina

 Pasak įmonės Miesto tvarkymo skyriaus viršininko, druskos kelias kur kas ilgesnis nei buvo gabenama iš Baltarusijos. REKLAMA „Ir atstumas didesnis, ir logistika bei laikas kitoks. Be to, ir kaina druskos dvigubai išaugo. Tos kainos labiausiai ir baugina. Kita vertus, užsakymo terminai visai kitokie. Užsakymas iš Baltarusijos įvykdomas greičiau, o dabar reikia keisti užsakymo terminą – negali paskubinti, nes paskubinęs gali netekti tiekėjo ir negauti druskos. Esame užsakymo įkaitais ir kantriai laukiame atkeliaujant druskos iš Egipto“, – pasakojo S. Vainauskas ir sakė, kad svarstomi įvairus variantai.

„Net galvojame, ar neteks nuomotis druskai sandėliuoti kitas patalpas, kad galėtume užsakyti daugiau druskos ir ja apsirūpinti ilgesniam laikotarpiui. Tačiau elgtis reikia atsargiai, nusipirksi druskos didesnį kiekį, o jos tiek nereikės. Įšaldysime pinigus, o jei oras žiemą bus neblogas, druska pragulės nenaudojama.“

Sunaudojimą diktuoja oro sąlygos

 Bendrovės „Panevėžio specialaus autotransporto“ Miesto tvarkymo skyriaus vadovas teigė, kad miestui nereikia tokių didelių kiekių druskos, kokius sunaudoja didesni šalies miestai arba vykdantys valstybinių kelių priežiūrą. „Panevėžyje sunaudojami druskos kiekiai ne tokie, kaip sunaudoja kelininkai – kelis šimtus tūkstančius tonų. Kiekiai maži – 2020 metais užsakėme apie 2 500 tonų druskos ir nupirkome visą kiekį. Per dieną miesto gatvėms sunaudojame iki 50 tonų druskos. Viskas priklauso nuo oro, jeigu iškrenta sniegas, didelis šaltis – druskos reikės daugiau. Dabar sandėlyje turime tarp 200-300 tonų, bet neužilgo – šią savaitę – turi atvežti druską iš Egipto, todėl nesibaiminame, kad pritruksime druskos“, – aiškino S. Vainauskas.

Rekomenduojami video