Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantinas išretino ir donorų gretas

Šalies gydymo įstaigoms trūksta donorų kraujo. Ir nors kraujo donorystės akcijos yra organizuojamos, vis tik karantinas praretino donorų gretas. Tokia tendencija pastebima ir Kėdainiuose, kur Nacionalinio kraujo centro mobilioji išvykų brigada – dažnas svečias.

Praėjusią savaitę Nacionalinis kraujo centras vėl lankėsi mūsų mieste, tačiau kraujo donorų sulaukė mažiau nei įprastai.

Vidurkis – 55 asmenysŠį kartą Kėdainiuose užsiregistravusiųjų aukoti kraujo buvo kiek daugiau nei 40, iš kurių 6 tai darė pirmą kartą.

„Nuo kovo mėnesio visose mobiliose išvykose registruojame kraujo donorus iš anksto, kad galėtume reguliuoti srautus išvengiant susibūrimų, dezinfekuoti patalpas bei užtikrinti maksimaliai saugias sąlygas atvykstantiems duoti kraujo.

Per 2020 metus vienoje kraujo donorystės akcijoje Kėdainių mieste apsilanko beveik 55 kraujo donorai.

Šį kartą vidurkio nepasiekėme, tačiau tai tikrai normalu ir kraujo donorų mažėjimą karantino laikotarpiu jaučiame“, – informuoja Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo donorų organizatorius Donatas Šniutė.

Kraujas – svarbus

„Kiekvieną dieną bendraujame su kraujo donorais, kviečiame atvykti į kraujo centrus ar mobilias išvykas, stengiamės paaiškinti, kad kraujo dovanoti karantino laikotarpiu yra saugu ir mūsų įstaigoje maksimaliai mažos galimybės užsikrėsti.

Pasinaudodamas proga, noriu padėkoti visiems neliekantiems abejingais ir dovanojantiems kraujo šiuo sudėtingu visiems laikotarpiu.

Dabar kiekvienas iš mūsų yra labai svarbus ir reikalingas. Taip pat dėkoju ir Kėdainių rajono savivaldybei už supratimą ir pagalbą organizuojant kraujo donorystės akcijas“, – dėkoja D. Šniutė.

Sudėtinga nuspėti

„Jeigu viskas gerai ir situacija neblogės, Kėdainiuose lankysimės gruodžio mėnesį, tačiau dabar yra labai sudėtinga pasakyti, ar tikrai organizuosime kraujo donorystės akciją gruodį.

Visa naujausia ir aktualiausia informacija apie Nacionalinio kraujo centro išvykas, kraujo poreikį ir pasikeitimus skelbiama mūsų puslapyje www.kraujodonoryste.lt, kur galite sekti informaciją apie pasikeitimus planuojamų išvykų plane. Taip pat prieš mobilias išvykas donorus informuojame SMS žinutėmis“, – pabrėžia D. Šniutė.

Daro neatlygintinai

Kraujo donorystė ir kraujo donorystės akcijos jau nuo 2017 metų Nacionaliniame kraujo centre yra neatlygintina ir visi kraujo donorai, dovanojantys kraujo Nacionaliniame kraujo centre, tai daro neatlygintinai.

 

Džestina BORODINAITĖ

Rekomenduojami video