Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vėl gaminsim lietuvišką traktorių?

Ši vyriausybė, o ypač Aplinkos ministerija, garsėja originaliais projektais. Šįkart, jos iniciatyva, užsimota išguiti iš kelių transporto priemonjes su dyzeliniais varikliais. Kol kas tik iš miestų gatvių, bet visada galima „tobulėti“.

Pagalvokime, kas ištiktų, jei šis uolus troškimas būti pirmeiviais at bent jau neatsilikti nuo turtingų šalių madų, kirstų ir žemės ūkio technikai. Traktoriai, kombainai, visas žemės ūkio transportas ir kuro lengvatų sistema paremta orientuojantis į dyzelinį kurą. Ilgą laiką, beje, formuota nuomonė ,kad dyzelinas yra dargi švaresnis – mažiau teršiantis atmosferą kuras už benziną. Bet, turbūt, koks nors lobistas kažkam kažką į ausį pakuždėjo ir gimė Aplinkos ministerijos studija, kuri nori mus vyti „progreso priešaky“. Dyzelinius variklius išstumti iš Lietuvos ir visus „paskatinti“ sėsti prie brangių hibridų, nubaudžiant tuos, kas nėra pakankamai turtingi.

Netgi neliečiant žemės ūkio – duok Dieve, užteks dar proto ir sąžinės – žalos galima pridaryti kitai svarbiai verslo šakai, t. y. - naudotų automobilių, kuriuos Lietuvos verslininkai sėkmingai reeksportuoja į posovietinę erdvę, pardavimams. Kiek provincijoje iš to gyvena žmonių – „entuziastams“ nė motais, svarbu neatsilikti nuo turtingųjų klubo lyderių. Tokia laikysena yra panaši į žūtbūtinį norą žaisti golfą viname klube su milijonieriais, net jei nario mokestis toks, kad reikia įkeisti paskutinį būstą su visais rakandais, drabužiais ir konservuotais agurkais bei šaldytais grybais, skirtais šv. Kūčioms ar „juodai dienai“. Tokia plikbajoriška ambicija patogi dar ir tuo, kad įgyvendinama kitų sąskaita.

Nei kiek nenustebsiu, jei vėl, šios „profesionalų“ valdžios iniciatyva kursime lietuvišką traktorių. Anie išleisti ir išvogti milijonai milijonai jau pasimiršo – dabar galima sukurti ir pagaminti traktorių arba kombainą hibridą. Tiesa, nebėra Dzeržinskio vardo staklių gamyklos, bet tai niekis –galima prie Aplinkos ministerijos sukurti kokią viešąją įstaigą arba panaudoti tą pačią, iš kurios ministras atėjo ir kuriai gerai sekasi įsisavinti valdiškus milijonus.

Troškimas būti pirmūnais ir priversti kiekvieną paršiuką auginančią močiutę prausti jį burbulinėje vonioje bei agyvendinti jį geresnėmis sąlygomis nei ji pati gyvena jau papjovė smulkiąją kiaulininkystę. Beprotiški eksperimentai daro daro daugybę žalos, bet jie ir toliau nesiliauja.

Sunku patikėti, kad tai šiaip sau kvailumas – atidžiai stebėkime, kas ruošiasi susižerti pinigus iš naujos Aplinkos ministerijos iniciatyvos.

Kazys Starkevičius

Kazys Starkevičius yra Seimo kaimo reikalų komiteto narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.

Rekomenduojami video