Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Valdantieji pripažins dviejų vyrų „šeimas“?

Nuo pat išrinkimo į Seimą skirtingų partijų valdantieji liberalai grasino Lietuvai, jog įteisins vienalytes partnerystes, kas yra šiuolaikinis būdas be santuokos pripažinti žmones esant „šeima“. Žadėjo per 100 dienų, tik užtruko. Bet pagaliau projektas baigiamas ruošti. Jį teiks ne tik atviri liberalai, bet – kaip žadama – ir tariami konservatoriai Andrius Navickas bei Paulė Kuzmickienė.

Užmojis labai drąsus ir didelis: perkeisti vienintelę, amžiais Lietuvoje bei visame civilizuotame Vakarų pasaulyje galiojusią šeimos sampratą. Nuo Antikos iki XXI amžiaus visiems buvo aišku, kad šeima – tai sąjunga tik tarp vyro bei moters. Lietuvos visuomenei visiškai aišku ir dabar, nors mažiausiai dešimtmetį žiniasklaidoje, ypač LRT, ir jau net mokyklose vykdoma aktyvi seksualinių mažumų propaganda. Nesena Prezidento užsakyta apklausa parodė, kad vienalytės partnerystės įteisinimui nepritaria net 70 procentų gyventojų. Valdžios ir ją aptarnaujančių „ekspertų“ reakcija į tai? „Žmonių negalima klausti apie žmogaus teises“.

Gal todėl naujosios „šeimos“ autoriai mėgina dangstytis teisiniais išvedžiojimais ir meluoti, kad partnerystės įteisinimas nepakeis šeimos sampratos. Esą, nors ir bus įteisinta dviejų vyrų partnerystė, projekte šeima niekur neapibrėžiama, tad kaip tai gali pakeisti šeimos apibrėžimą? Ogi gali ir labai paprastai. Partnerystė Lietuvos teisėje (Civiliniame kodekse) yra ne kažkoks burtažodis, o būtent šeimos forma, įrašyta Šeimos santykių knygoje. Lygiai taip pat partnerystė yra laikoma šeima ir visoje europinėje teisėje, Europos Sąjungos bei Strasbūro teismuose. Jų pozicija aiški: šalis gali neturėti įteisinusi partnerystės, bet jeigu įteisina, ji savaime laikoma šeima ir tokių partnerių teisės turi būti prilygintos sutuoktinių teisėms. Taigi gėjų partnerystė lygu šeima lygu sutuoktinių teisės.

Valdantieji apsimeta ir toliau apsimetinės, kad to nesupranta. Jie mieliau kalba apie šimtus tūkstančių nesusituokusių žmonių, vyrų ir moterų, kuriems esą labai reikėtų tokios partnerystės. „Ne vien dėl gėjų viskas daroma“, – kartoja. Tačiau pagal tą pačią ES teisę negalima priimti tik vyro ir moters partnerystės, turi būti visiems arba niekam. O valdančiųjų projektas ir siūlo visiems. Dar daugiau, nėra jokio reikalo dėl nenorinčiųjų tuoktis kurti kažkokias naujas sąvokas ir statusus.

Valstybė rūpinasi šeima ne iš geros širdies, o dėl to, kad šeimoje (tik šeimoje!) gimsta ir yra išauklėjami vaikai. Taigi bent valstybei šeima rūpi pirmiausiai dėl vaikų. O sveikas protas ir sąžinė diktuoja, kad pirmiausia turėtume žiūrėti, kas geriausia vaikams, ne suaugusiems. Pasauliniai tyrimai labai aiškiai rodo du dalykus. Kad susituokusios poros yra daug stabilesnės už nesusituokusias ir kad vaikams gyvenime (moksle, karjeroje, santykiuose) geriausiai sekasi užaugus santuokoje. Taigi valstybė turėtų finansiškai ir kitaip paskatinti žmones tuoktis, o ne kurti tam pakaitalus. O nenorinčių, žinoma, niekas negali ir neturi versti. Gyvename laisvoje šalyje.

Seimo „profesionalus gėjus“ Tomas Vytautas Raskevičius sako, kad šis jo rengtas projektas yra kompromisinis. Nematau jokio kompromiso, kai vienalytės poros paskelbiamos šeima ir dar nedrįstama to pasakyti tautai tiesiai į akis. Jeigu norima spręsti tokių žmonių praktines problemas, tokias kaip informacija ligoninėje ar paveldėjimas, tam yra kitos civilinio kodekso pataisos, niekaip nepretenduojančios į šeimos statusą.

Bet kovotojai už gėjų teises nori spręsti ne praktines problemas. Jie ir patys pripažįsta, kad tikrasis tikslas yra iškovoti, kad simboliškai dviejų vyrų ar dviejų moterų pora būtų pripažinta šeima. Kol jie neprilyginti vyro ir moters šeimai, tai esą žeidžia šių žmonių orumą. Tačiau nėra jokios diskriminacijos, kai skirtingus dalykus valstybė ir traktuoja skirtingai. Teisingumas reikalauja, kad taip ir būtų. Dar daugiau – kaip seksualines mažumas esą žeidžia ir žemina tai, kad jų santykiai nėra prilyginami vyro bei moters šeimai, taip ir visus nepritariančius tam žeidžia bei žemina kaip tik toks prilyginimas.

Todėl nieko keisto, kad pasipiktinusi visuomenė keliasi ir telkiasi tam priešintis visais prieinamais būdais. Valdžia išrinkta tikrai ne tam, kad auklėtų tautą apie tai, kas yra šeima.

Vytautas Sinica

Rekomenduojami video