Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Turtuoliai irgi klysta, bet neverkia

Regis, kad politinis humoro serialas „Naujosios valdančiosios koalicijos lipdymas“ pirmąjį sezoną beveik baigė, bet sumanūs režisieriai ir scenaristai žino, kad intrigą reikia išlaikyti iki pat paskutinio kadro ir užminti mįslę, juk žiūrovą privalu vilioti naujai istorijai, naujiems sezonams. Taigi teigiamas herojus Premjeras aidint aplodismentams ir šūksniams „bravo“ išsaugo postą Seime bei su geruoju princu pažada vesti tautą į Gerovės valstybę. Bet visuotinės euforijos momentu operatoriaus kamera fiksuoja į antrąjį planą pasitraukiančio kardinolo sarkastišką šypseną ir būsimųjų riterių / ministrų susirūpinusius veidus. Jie supranta, kad laukia sudėtingi metai, o balsas už kadro dar paslaptingai praneša, kad ne visi ketina aukotis dėl auksu sunkiai pamatuojamo tikslo.

Paskutinė pirmojo sezono serija dar neparodyta, todėl siužeto vingiai nenuspėjami iki galo. Antai Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklas, vienijantis apie 50 nevyriausybinių organizacijų, parašė atvirą laišką prezidentui Gitanui Nausėdai su prašymu nuo vyriausybės stalo lauk varyti finansų ministrą Vilių Šapoką. Esą šitas neturi širdies ir žiūri tik savo kailio, todėl niekada nebus patikimas riteris pakeliui į Gerovės valstybę. Nežinia, ką su tuo laišku veiks prezidentas, nes žvaigždės artimiausius mėnesius pataria klausytis minios balso, bet nesinori ir lazdomis palydėti Šapokos. Migla gaubia rūpintojėlio Lino Kukuraičio ateitį, mat prezidentas lyg ir turėjo jam nemalonių klausimų, bet greičiausiai jie nebus užduoti, nemalonės išvengti turėtų ir sveikatos apsaugos ministras, nes į kariuomenės viduriniojo rango vadus sunku rasti kandidatų, sutinkančių karjerą aukoti dėl trumpalaikės galimybės ministro antpečiais pasipuošti. Visgi drąsių širdžių Lietuvoje dar yra. Premjeras skelbia, kad du karžygius deleguoja lenkiškasis flangas, o trečiuoju pasiryžo būti darbštus socialdemokratas.

Susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio ministro pozicijos atiteko koalicijos partneriams pagal prieš kelias savaites pasirašytą sutartį. Jei scenarijaus autoriaus netyčia neištiks kokia bėda, „socialdarbiečiai“ žemės ūkio ministru vietoj Giedriaus Surplio siūlys parlamentarą Andrių Palionį. Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga parodyti savo gebėjimų dirbti ir komunikuoti visiems suprantama kalba nusprendė siųsti parlamentarą Jaroslavą Narkevičių ir buvusį susisiekimo viceministrą Vladislavą Kondratovičių. Pastarasis vagos neturėtų gadinti, nes nelabai aiškus jos gylis ir kryptis. Kol Vladislavas apsidairys ir susivoks, kokio žanro aktoriumi būti, žiūrėk ir tarnystės laikas baigsis. Be to, jis puikiai perpranta Roko Masiulio vaidybos sėkmę – viešųjų ryšių galią, todėl idėjų dėlionę pradeda nuo nulio promilių taisyklės vairuotojams, bent tiek iš jo žurnalistams pavyko išpešti. Sudėtingiau bus Jaroslavui, kuris dar visai neseniai, gal dėl nepatirties ar kokių nesusigaudymų bei nesuvokimų (tikrai nenorėčiau manyti, kad specialiai ir sąmoningai) ragino išslaptinti visų prisipažinusiųjų KGB bendradarbių sąrašus. Iš esmės, abu niekuo nerizikuoja, nes jų tolimesnis likimas seriale priklauso ne nuo nuveiktų darbų ir rolės, o nuo Lenkų rinkimų akcijos sėkmės kituose rinkimuose į Seimą, juolab, kad, net turėdami milijoną ambicijų, per tokį trumpą laiką nelabai ką ir gebėtų nudirbti.

Kiek sunkesnė našta gula ant Andriaus Palionio pečių. Net jei sugebėtų viena išmoka pamaitinti tūkstančius sausros papiktintų žemdirbių, kažin ar jo partijai kitąmet pavyktų peržengti lemtingąją penkių procentų ribą. Bėda ir ta, kad jis eina į buvusio ministro dykyne paverstą darbo lauką. Negalima visko nurašyti keistam scenaristų pasažui ministeriją iš sostinės perkelti į Kauną, bet ir dėl jo, ir dėl prastėjančių darbo sąlygų, nepagarbos darbuotojams bei nežinios, kur rytoj reikės galvą priglausti, Žemės ūkio ministeriją pastaraisiais metais paliko patyrusių specialistų būrys, kurio netekties nepavyksta ir nesistengiama kompensuoti. Pikti liežuviai plaka, kad Nacionalinėje mokėjimų agentūroje nebėra kam be klaidų suskaičiuoti ūkininkams priklausančių išmokų. Net jei tai tik gandai, neramu turėtų būti ne tik būsimam pagrindinio vaidmens atlikėjui. Neatidėliotinų darbų sąraše – naujos Kaimo plėtros programos parengimas, kuris reikalauja patyrusių žmogiškųjų resursų įvairiems biurokratiniams kableliams tinkamose vietose sudėti. Jų nėra ir neteko girdėti, kad įšventinimus pasirengęs priimti riteris apie tai kalbėtų. Be suderintos Kaimo plėtros programos, nebus ir išmokų. Kuo tai gresia žygiui į Gerovės valstybę, galime tik liūdnai paspėlioti. Žinoma, visada yra arba turėtų būti scenarijus B. Pasakojama, kad panašioje situacijoje atsidūrę prancūzai kablelių ir tvarkų dėliotojus samdė iš šalies: įvairius konsultantus bei auditorius. Nežinia, kiek tai kainavo visiems mokesčių mokėtojams, bet nenorėčiau, kad tokiu keliu eitų ir Lietuva, nes negalim sau leisti prabangos maitinti konsultantus tik todėl, kad ministrų protą temdo baimė kvailoms iniciatyvoms bei paplaukusiam scenaristui pasakyti „ne“.

Ramūnas Terleckas

Rekomenduojami video