Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo vilko bėgo ant meškos pataikė ...

Arba atviras laiškas buvusiems kolegoms, Liberalų sąjūdžio lyderiams, kurie naiviai bando pasiteisinti prieš visą Lietuvą, kodėl tapo MG Baltic koncerno politiniu projektu. Esą taip bandė pasipriešinti tuometiniam partijos pirmininkui Artūrui Zuokui ir jo sąsajoms su „Rubikonu“ ...

Suprantamas E. Gentvilo, P. Auštrevičiaus ir kitų to meto įvykių kaltininkų bandymas apjuodinti buvusią partiją ir A. Zuoką, nes gi reikia pasiteisinimo, kodėl skaldė liberalus ir kodėl nubėgo į kitą glėbį, kurį VSD savo pažymoje vadina – nei daug, nei mažai - ,,grėsme nacionaliniam saugumui“. Reikia versijos, kad nors kažkiek geriau atrodytum. Ir geriausia versija - ištraukti pačių su LNK palaikymu sukurtą baidyklę ,,Rubikono“ vardu.

Politikoje nėra šventų ir į juos, bent jau A. Zuokas, niekada nepretendavo, priešingai nei Liberalų sąjūdis, konservatoriai ar kiti „naujieji gelbėtojai“. Praėjo daug laiko, daug kur jau ir senatis sukako, todėl buvusiems kolegoms noriu priminti faktus, kurių liudininkas ir dalyvis buvau. Būkite vyrai, prisiimkite atsakomybę už savo veiksmus, o ne perkurkite istorijas pagal politinę konjunktūrą ar savo sugedimo lygį.

Priminsiu E. Gentvilui ir kitiems kolegoms-liberalams, kad kai Rolando Pakso komanda ir A. Zuokas 1999 m. prisijungė prie Liberalų sąjungos, mes jį patys supažindinome su Rubikono įmonės vadovu Andriumi Janukoniu. Susitikimas vyko Užupio kavinėje ir susitikimo iniciatorius buvo vienas iš tuometinių partijos lyderių Gintaras Steponavičius.

Priminsiu, Rubikono grupės įmonės ar jų partneriai  liberalų rėmėjais buvo dar iki Zuoko atėjimo į partiją. Tuo metu įstatymai leido įmonėms remti politines partijas ar atskirus kandidatus.

Priminsiu E. Gentvilui, kad jo kandidatavimas į Europos Parlamentą partijai kainavo kone milijoną litų. Tarp to milijono buvo ir ,,Rubikono“ parama, tada ji tiko? Ir partija, ir jos pirmininkas A. Zuokas  stengėmės, kad, Eugenijau, turėtum garbingą vietą aukščiausioje politikoje ir laimėtum Europos Parlamento rinkimus. Ir kaip skaudu buvo man ir kitiems liberalams, kad vos gavęs EP mandatą, prisijungei prie partijos skaldytojų būrelio, dalyvavai A. Zuoko šmeižto kampanijoje. Dabar, po tiek metų, kai VSD pateikė pažymą visuomenei, aišku, kodėl ir kas už to stovėjo. Ir kieno parengtą Lietuvos liberalų sąjungos lyderio A. Zuoko naikinimo planą vykdė mūsų buvę kolegos...

Priminsiu P. Auštrevičiui, kad jį, nors ir po nelaimėtų prezidento rinkimų, net neišėjusį į antrąjį turą, pakvietėme į partiją, o būtent A. Zuokas užleido pirmą vietą rinkimų sąraše į Seimą. Gal žinote daugiau tokių pavyzdžių Lietuvos didžiosios politikos istorijoje?

Dabar galima apie tai rašyti, nes senatis suėjo ir, tikiuosi, rinkėjai atleis jums, Petrai. P. Auštrevičiaus papildomos atėjimo sąlygos buvo: 5000 litų atlyginimas per mėnesį, plius automobilis ir vairuotojas... Kažkuri dalis šios paramos taip pat buvo iš ,,Rubikono“ įmonių ar jų partnerių... Tada tiko?

Kaip juokinga ir gėdinga dabar girdėti viešus pasisakymus – „bėgome nuo ,,Rubikono“.  O gal čia istorinio upelio pavadinimą minėjote, nes persikėlėte į kitą krantą, kur jau laukė MG Baltic ir kelio tiesiog atgal nebebuvo...?

Priminsiu ir kitą faktą, kuris gerai visiems žinomas, nes visa 2005 m. Seimo komisijos tyrimo medžiaga yra Seimo tinklalapyje. Dažnai viešai prikaišiojama, kad A. Zuokas, esą, ,,atidavė 60 ha  Ozo sklypą“ Rubikonui. Pasikelkite dokumentus ir niekada daugiau nemeluokite. ,,Ozo pramogų parko“ konkursas įvyko 1998 m. spalio 15 d., meras buvo tuometinis konservatorius  R. Paksas. Tada taryba patvirtino nugalėtoju UAB ,,Ogmios astra“, kurios pagrindinis akcininkas, kažkaip sutapo, buvo mero kolega, lakūnas, savivaldybės įmonės ,,Šiaurės miestelis“ direktorius Vytautas Galvonas, kuris „tuščią“ įmonę, bet su sutartimi dėl ,,Ozo parko“ vystymo, pardavė už 3 mln. litų akcininkams, susijusiems su „Rubikono“ grupe. A. Zuokui ir liberalams Vilniaus taryboje teko padėti daug pastangų, kad ši sutartis taptų tuo, ką dabar matome Vilniuje – pirmoji daugiafunkcinė „Siemens“ arena, be kurios atsiradimo Lietuvoje nebūtų įvykęs 2011 m. Europos krepšinio čempionatas, vandens pramogų parkas ir 10 000  darbo vietų didžiausiame paslaugų centre Baltijos valstybėse.

Tiesa anksčiau ar vėliau išaiškėja...Tik ne visi garbingai gali ją priimti.

“Lietuvoje yra niša liberaliai partijai, nes pas mus yra rinkėjų, kurie neturi jai alternatyvų, teigia analitikai.” Gal atėjo laikas nusimesti MG Baltic naštą?

Gintautas Babravičius

liberalas, buvęs partijos vadovas, taip pat Seimo ir Vilniaus miesto Tarybos narys

Rekomenduojami video