Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kalbėkite, premjere, nesivaržykite, jūsų įdėmiai klausosi

Taip jau atsitinka, kad kartais mūsų valstybė ima ir pradeda traškėti, kaip įstrigusi patefono plokštelė. Panašu, kad vis dažniau. Štai ir dabar jau trečia savaitė, nesvarbu, ką įsijungsi, visur traška braška Kęstučiu Trečioku: STT pokalbių išklotinėse, Seime, socialiniame tinkle „Facebook“, premjero ir prezidentės lūpose.

Kas tas Trečiokas? Ką mes žinome apie poną Trečioką be to, kad jam netikėtai išpuolė kozirinė koalicinė korta tapti aplinkos ministru, o tvarkydamas reikalus į savo kalbą senu papratimu jis vis įpina rusiškus žodžius?

Mažai kas žino, kad jis buvo „Masčio“ fabriko inžinierius–elektrikas, metrologas, elektros cecho viršininkas ir net ištarnavo iki komercijos direktoriaus. Paskui vadovavo pirštinių fabrikėliui, buvo Telšių mero patarėjas, administracijos direktorius. Per tą laiką pakeitė tris partijas.

Vienu žodžiu, nieko ypatingo (NY). Šimtai tokių trinasi Viktoro Uspaskicho ir Rolando Pakso partijų rateliuose, kol išmuša jų valanda, ir jie trumpam pramuša savo galimybių lubas.

Keista yra ne tai, kad ponas Trečiokas tapo milžiniškus europinius pinigus skirstančios, didelę įtaką statybų verslui turinčios ministerijos galva. Keista net ne tai, kad jis, lyg pirmokas įkliuvo bemeluodamas Seimo Antikorupcijos komisijai.

Visiškai nesuprantama yra tai, kodėl Trečioką iki paskutinio kraujo lašo yra pasiryžę ginti ne paksininkai, o premjeras ir jo partija. Kas apsuko galvą Butkevičiui – štai kur klausimas, kuris po premjero atsakymų į klausimus apie Trečioką pirmadienio LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ turėjo kilti jau net ir ištikimiausiems socialdemokratų šalininkams. Kokio velnio premjerui guldyti galvą už kažkokį Trečioką?

„Šiandien savo patarėjų ir Teisės departamento specialistų paprašiau dar kartą peržiūrėti stenogramas, taip pat paprašiau medžiagos, kas ir kaip kalbėjo Seimo Antikorupcijos komisijoje, ar tai sutampa su stenogramose pateikta medžiaga. Jei paaiškės, kad buvo meluojama, su ministru atsisveikinsime. Terminas – iki šio trečiadienio vakaro“, – taip gumą tempė ministras pirmininkas.

Panašu, kad pirmadienio vakarą vyriausybės vadovas Lietuvoje buvo likęs vienintelis, kuris nieko nežinojo apie tai, kad aplinkos ministras viešai apsimelavo.

Negi gali taip būti, kad kažkas mūsų premjerą yra taip paėmęs į nagą, kad jam net neleidžia prieiti prie televizoriaus ar įsijungti interneto? Dėl vieno mušto Trečioko ši vyriausybė rizikuoja nebaigti net ir pradžios mokyklos. Ar gali būti kas nors kvailiau?

Klausimas, žinoma, retorinis, bet jei jau užėjo ant liežuvio, pasvarstyti galima. Jei tik, žinoma, nebijote susigadinti sau ūpo visam trečiadieniui.

Pavyzdžiui, Vilniaus centre vis dar veikia valstybinė vaistinė, kuri, kaip ir viskas, kas valdoma valstybės, baigia išleisti kvapą. O dabar ši vaistinė išvis gali užsilenkti, nes ji neturi būtinų vaistinei 60 kv. m ploto patalpų, dūsauja Sveikatos apsaugos ministerija. Tačiau galite dabar nusistebėti, kam vaistinei reikia tų 60 kv. metrų. Gal užtektų ir kokių 53-ijų?

Užtektų, bet kaip tik šįmet įsigaliojo keistas Farmacinės veiklos įstatymo pakeitimas, kad vaistinei reikia 60-ies, kitaip basta. O kas tą nesąmonę pasiūlė? Ta pati Sveikatos apsaugos ministerija, kuri dabar verkia dėl taip skausmingai mirštančios savo vaistinės.

Tai jau tikrai – nei pridėsi, nei atimsi. Tobulas pagiriamasis žodis kvailybei, o drauge ir Sveikatos apsaugos ministerijai – kaip kvailybės sinonimui.

Mūsų kariuomenės vadas taip pat veltui laiko neleidžia – lyg Don Kichoto ainis jis uždraudė statyti vėjo jėgaines 30 kilometrų aplink oro uostus ir 10 km nuo sienos. Kokio velnio? Negi generolas nė karto nesileido lėktuvu Frankfurto prie Maino ar Kopenhagos oro uostuose, aplink kuriuos stovi vėjo jėgainės, bet tai nei danams, nei vokiečiams netrukdo ginti savo tėvynės?

Čia galime tik pirštą prie smilkinio pasukioti. Kaip ir klausantis Butkevičiaus kalbų apie NY Trečioką. Kalbėkite, premjere, nesivaržykite, jūsų įdėmiai klausosi.

R. Valatka

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Rekomenduojami video