Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įspūdžiai po debatų

Vis labiau artėjant rinkimams vaizdų mieste pasitaiko visokių. Kas automobilius savo šypsenomis puošia, kas patys vaikšto ir dalina skrajutes, agituoja, pasakas pasakoja. O koks dėmesys renginiams... Nepamatysi renginio, kuriame nebūtų nei vieno mūsų kandidato.

Praėjo pirmi debatai organizuojami organizacijos „Žinau ką renku“. Kadangi su politika susiduriu dažniausiai tik prieš rinkimus, buvo įdomu sudalyvauti. Paskutiniai debatai, kuriuose dalyvavau buvo mero, todėl buvo smalsu pažiūrėti matytų ir nematytų veidų. Tikriausiai įdomiau buvo paklausyti, ką kalba pirmą kartą tokiam amplua matomi žmonės.

Juokinga. Išėjau pakraupusi kitų kandidatų nesupratimu, kur jie yra. Nemokėjimu klausytis, žinoma, noru neatsilikti. Bet ar visi yra verti patekti į seimą? Iš tikrųjų, manau, kad turėtų būti bent šiokia tokia atranka, kad galėtum kandidatuoti į seimą. Pirmasis, mano manymu, kriterijus, kuris turėtų būti vertinamas – lietuvių kalba. Juokinga, bet kartu ir graudu, kai tavo miesto atstovas nesugeba suregzti taisyklingo sakinio.

Įdomu buvo stebėti moderatoriaus surengtą mini protmūšį apie Biržus. Ką čia veikia ponas Matas Maldeikis? Nesupratau. Įdomu, ar pats žino, kodėl kandidatuoja šio krašto apygardoje. Ryškiai matosi, kad nieko bendro su Biržais neturi. Net neketina pasidomėti. Būti teisiam nublanko prieš norą pirmam pakelti ranką. Pirmas klausimas. Deimantės Laumytės ranka pakelta. Bet tik kai atsakymą beliko pasakyti, kažkaip pasimiršo atsakymas.

Labai nustebino klausimas apie turizmą. Visi gan normaliai atsakė į klausimą. Bet jau Alės Pocienės mintys... Nesupratau. Panašu, kad jei jau ji atsidurs seime, tai ką Biržai turizme pasiekė, būtų sunaikinta. Nes, pasak jos, svarbiausia yra verslas, pramonė. Net M. Maldeikis žinojo Biržai turi kažką bendro su turizmu...

Daugiausia dėmesio sulaukė klausimas apie atlyginimus. Koks gi turėtų būti seimo nario atlyginimas? Žinoma, didesnis nei dabar yra. Sakė dauguma. Nors ir ne vienas bandė išsisukti nuo klausimo kalbėdami apie kitų atlyginimus. Šiuo klausimu aiškiausiai pasisakė M. Maldeikis. Juokinga stebėti šio žmogaus veido mimikų pokyčius paėmus mikrofoną... Gaila, jog debatų klausytojų veidų nesimatė, nes M. Maldeikis įspūdingai nupasakojo seimo nario atlyginimo poreikį. Pasak jo, seimo nariai turi ir apsirengti gražiai, ir išgyventi. Gal užtektų ir 4500 eurų, sunkiai, bet užtektų. Rimtai? 4500 eurų? Dauguma lietuvių turi išgyventi iš 450 eurų. Žinoma, ir apsirengia gražiai, ir išgyvena. Ponia Virginija Kubilienė drėbtelėjo, kad visas jaunimas nori išvykti iš Lietuvos. Kas sukėlė didelį salės pasipiktinimą. Ar tikrai jaunimas nori važiuoti į užsienį? Jie nori užsidirbti, o ne važiuoti.

Po šių debatų nežinau dar už ką balsuosiu. Bet tikrai susidariau nuomonę už ką nebalsuoti.

Ir pabaigai pono iš ne Biržų posakis, kad tai, kas vyksta čia, nėra nei politika, nei debatai. Tai tiek naujienų iš mokyklinukų diskusijos.

 

Žaneta KATKŪNAITĖ

Rekomenduojami video