Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Islamiškasis fašizmas“ – kas, kada ir kaip jį įveiks?

Liepos 14-oji – Prancūzijos nacionalinė šventė, prilygstanti Jungtinių Amerikos Valstijų Liepos 4-ajai ir Lietuvos Vasario 16-ajai bei Kovo 11-ajai. Visais šiais atvejais švenčiama laisvė, o Prancūzijos atveju – dar ir lygybė bei brolybė.

Tačiau kai laisvės dieną smogia teroristas, jo aukos jam tampa lygios, o aukų artimieji vieni kitiems – broliai ir seserys.

Italijos dienraščio „Stampa“ nuomone, „džihadistai sąmoningai pasirinko Prancūzijos nacionalinės šventės dieną. Jie norėjo smogti Prancūzijai kaip tik tą akimirką, kada ji mąstė apie savo stiprybę, minėjo Revoliuciją ir šventė savo laisvę.

Su atentatais anais metais Paryžiuje prasidėjo išpuolių banga Europoje. O išpuoliai Briuselyje ir Stambule parodė, kaip plačiai teroro tinklas išsisklaidęs. Nūnai naujausias smūgis Nicoje įrodė, jog puolimų stadija įsibėgėjo.

Užtat kiekviena šalis turi stiprinti savo saugumo priemones“.

Maskvos dienraštis „Komersant“ teigė, kad „savo išpuoliu per Prancūzijos šventės dieną teroristai iš karto siekė kelių tikslų. Pirma, jie norėjo parodyti, kad jokios saugumo priemonės neįstengia jų sustabdyti.

Antra, jie norėjo įrodyti, kad nepaisant kai kurių paskutiniu metu patirtų pralaimėjimų Irake ir Sirijoje, jie nesusilpnėjo, o, priešingai, sugeba savo kovą permesti į priešų žemes Europoje.

Trečia, Europos saugumo tarnyboms jie siekė nepalikti jokių abejonių, kad veiksmų iniciatyva  buvo ir lieka jų rankose. Čia ypač nerimą kelia tai, jog tiek daug islamistų gyvena Europoje, ir jie akivaizdžiai pasirengę vykdyti naujas teroro atakas“.

Anot Dublino dienraščio „Irish Independent“, „žvėriški išpuoliai Nicoje prancūzams priminė, kad jie ir toliau gyvena nepaprastoje padėtyje. Kas tikėjo, kad po be incidentų praėjusio Europos futbolo čempionato gyvenimas sugrįš į normalybę, turi nusivilti“.

Pekino laikraštis „Huanquiu Shibao“ rašė, jog išpuolis „sustiprins Prancūzijos piliečių nepasitikėjimą savo vyriausybe, dar labiau susilpnins jau ir taip šlubuojančią šalies ekonomiką, sutvirtins kraštutinę dešinę Prancūzijoje ir visoje Europoje ir ves prie dar didesnio saugumo priemonių paaštrinimo“.

Kinijos laikraštis dar pridūrė, jog nepasitenkinimas dėl migracijos gali sužlugdyti visą Europos Sąjungą, todėl „Brexitas“ čia ko gero tik pirmas žingsnis.

Tačiau straipsnyje „Nereikia terorizmo suplakti su migracija“ Vokietijos radijas „Deutschlandfunk“ penktadienio rytą paskelbė savo žurnalisto Christopho Heinemanno interviu su Europos politiku Danieliu Cohn-Benditu, atstovaujančiu tiek Vokietijos, tiek ir Prancūzijos Žaliesiems.

Politikas „įspėjo, jog po Nicos atakos nevalia terorizmo klausimo painioti su migracijos klausimu. Žinoma, kad ir tarp bėglių gali būti baisių žmonių, tačiau jų netrūksta ir tarp vietinių.

O tam, kad baigtųsi terorizmas, būtina „Islamo valstybės“ ginkluotą judėjimą sutriuškinti kariškai. Prie to turi prisidėti visi, taip pat ir Vokietija“.

„Kol „Islamo valstybė“ nebus įveikta Irake ir Sirijoje, tol ji ir toliau išspinduliuos žudančios jėgos patrauklumą, savo propagandą tęs ir teroru vilios kitus.

Juk „Islamo valstybė“ veikė jau ir tada, kai bėglių masiškai Europoje dar nebuvo“,– rašoma tekste.

D. Cohn-Benditas nemanė, kad „po naujausios tragedijos prancūzai savo kasdienininį gyvenimą pakeis. Su baime jie turės gyventi ir ilgiau. Tačiau po dviejų ar trijų dienų jie savo pirminį slogutį nustums į pasąmonę ir grįš prie įprastinio gyvenimo“.

Toliau šnekėdamas su žurnalistu Chr. Heinemannu politikas D. Cohn-Benditas kalbėjo apie „sunkiai suvokiamą terorizmą“. Jį jis pavadino „islamiškuoju fašizmu“, kuris betgi nesietinas su „islamu“, bet tik su kažkokia jo „deformacija“, kaip ir nacionalsocializmas buvo tam tikros „europietiškos  minties deformacija“.

„Ir būtent tą „islamiškąjį fašizmą“ ir reikia sunaikinti“, - kalbėjo Vokietijos radijui Danielis Cohn-Benditas.

„Kaip? Ogi taip, - davė jis suprasti,-  kaip buvo sunaikinti ir vokiškasis bei kiti europietiški fašizmai. Kaip nors, pridurčiau nuo savęs, galėtų bei turėtų būti įveiktas ir rusiškasis fašizmas.“

Mykolo Drungos spaudos apžvalga skambėjo per LRT RADIJĄ.

Rekomenduojami video