Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ideologinis frontas prieš šeimą

Valdančiosios koalicijos partijos laimėjo rinkimus žadėdamos kovoti už mažumas bei prieš prigimtinę vyro ir moters šeimą. Dabar žiniasklaidoje pristatomi konkretūs įstatymai tam įgyvendinti.

Seime kaip tik registruojamas vienalytės partnerystės įteisinimas. Partnerystė pagal tarptautinę teisę sukuria šeimos santykius, dar daugiau, privalo būti prilyginama santuokai. Tokiu neutraliu žodžiu iš esmės įteisinamos homoseksualios šeimos. Daugybė visuomenės apklausų liudija, kad absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų vienalyčių šeimų įteisinimui nepritaria, jokios sutartys taip pat neįpareigoja Lietuvos tokiam žingsniui.

Seime pavasarį žadamas ir Stambulo konvencijos ratifikavimas. Stambulo konvencija skelbia kovą su smurtu prieš moteris artimoje aplinkoje, tačiau šiam tikslui nesiūlo nieko nauja. Užtat siūlo valstybėms įsipareigoti kovoti su diskriminacija dėl socialinės lyties, seksualinės orientacijos, lyties raiškos ir lyties tapatybės. Keisti žodžiai. Praktikoje tai reiškia pareigą pripažinti žmones esant jų išsigalvotos lyties: moteris vyrais ir vyrus moterimis. Taip pat pareigą užtikrinti (gal ir finansuoti) galimybę keisti lytį. Ratifikuojant konvenciją negalimos jokios išimtys šioms nuostatoms.

Seimo pirmininkė į Konstitucinį Teismą siūlo prof. Vytauto Mizaro kandidatūrą. Tai radikaliausiai seksualinių mažumų (LGBT) interesus atstovaujantis, Lietuvos Gėjų Lygą teismuose ne kartą gynęs teisininkas. Šeimos srityje V.Mizaras atvirai nusiteikęs perinterpretuoti Konstituciją aukštyn kojomis. Gabrielius Landsbergis viešai išreiškė paramą šiai kandidatūrai. Balsavimas bus slaptas, bet akivaizdu, kad patvirtintas jis gali būti tik su TS-LKD palaikymu.

Teisingumo ministerija savo ruožtu rengia skandalingiausias pataisas, kuriomis būtų griežtinama kova su vadinamąja „neapykantos kalba“. Daug kur Vakaruose plinta įstatymai, kuriais baudžiama už pasisakymus prieš įvairias mažumas arba jų politinius tikslus. Švedijoje, JAV ir kitur liūdnai pagarsėjo atvejai, kai dvasininkai nubaudžiami už homoseksualių santykių įvardijimą nuodėme. Lietuvoje siūlomos pataisos už smurto kurstymą numatytų baudžiamąją, o už tiesiog nepagarbų kalbėjimą seksualinių mažumų atžvilgiu – administracinę atsakomybę. Pirmąkart laisvoje Lietuvoje žmonių tarpusavio bendravimą ir kultūrą norima reguliuoti ne etikos, o teisės normomis, bausti už grubumą, nemandagumą ar įžeidimus.Tokį totalitarinį reguliavimą siūlo būtent Laisvės partija.

Švietimo ir mokslo ministerijoje tuo tarpu bręsta sprendimas naujajai valdžiai per konservatyviai atrodančią Rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo programą pakeisti Socialinio emocinio mokymo programa. Šią abstrakčiai skambančią programą Lietuvoje rengia ir plėtoja Seimo nario konservatoriaus Lino Slušnio žmonos Daivos Šukytės vadovaujamas Socialinio ir emocinio ugdymo institutas. Jis socialinio emocinio ugdymo programų metodikas rengia kartu su paties L.Slušnio VšĮ „Lions Quest Lietuva“. Nežinia, ar programą Lietuva pirks iš L.Slušnio šeimos verslo, ar interesams pridengti bus sudaromos darbo grupės. Tačiau aišku, kad tokios programos visame pasaulyje homoseksualius santykius prilygina šeimai.Tas pats laukia ir Lietuvoje.

Dažnai sakoma, kad visuomenės požiūris į šeimą keičiasi. Tarsi tai vyktų savaime. Bet požiūris į šeimą keičiasi tik dėl sistemingų pastangų per žiniasklaidą ir švietimo sistemą tą požiūrį pakeisti. Šios propagandos simboliu pastaraisiais metais tapo LRT. Pasikeitus vadovybei ir LRT portalo redaktoriumi tapus LGBT judėjimo atstovui, pradėta rodyti įvairiausias seksualines deviacijas kaip normą vaizduojanti laida „Spalvos“, reguliariai skelbiami vienpusiški, klaidinantys, LGBT politinius tikslus propaguojantys straipsniai. Savotiška šios tendencijos viršūne tapo neseniai LRT eteryje transliuota „pamoka vaikams“ apie LGBT teises. Tiek LRT, tiek „15min.lt“ pernai pradėjo skelbti ir tekstus, kuriais kaip normalūs pristatomi atviri santykiai (poligamija) – „šeimos“ gyvenimas su keliais partneriais vienu metu be ištikimybės reikalavimų.

Visų šių naujosios valdžios nešamų permainų ideologinės šaknys glūdi pokariu JAV išpopuliarėjusioje neomarksizmo ideologijoje. Naujasis marksizmas, o ypač garsiausias jo atstovas Herbertas Marcuse teigė, kad a) žmonės turi išlaisvinti savo seksualinius troškimus iš slegiančių tradicinių moralės normų; b) įprastai suvokiama tolerancija, kai tiesiog pakenčiamos įvairios nuomonės ir elgesys, yra represyvi, mat padeda išlikti vyraujančiam požiūriui, o tikroji tolerancija būtų tik tokia, kuri slopintų vyraujančias normas ir sudarytų išskirtines sąlygas iki tol paraštėse buvusioms mažumoms. Būtent šis požiūris tapo vyraujančiu šeimos srityje – slopinami visi pasisakymai už tai, kas įprastai laikoma šeima, ir duodamas neproporcingas eteris visiems bandymams šeimos sampratą pakeisti.

Visa tai Lietuvos laukia jau pavasarį. Valdančioji dauguma turi balsus šiems projektams priimti. Jeigu visuomenė neprotestuos ir negins savo moralės normų, prievarta bus įdiegtos naujos.

Vytautas Sinica

Rekomenduojami video