Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
COVID-19 virusas prigimdė ir krūvą sąmokslo teorijų virusų?
Koronavirusas ne juokais pasauliui baimių įvarė. Mat mokslininkai apie tą virusą dar menkai žinių turi. Dar daug spėlionių apie viruso prigimtį, elgesį. Miglotos žinios apie kuriamus vaistus bei vakcinas. Tuo pat metu virusas žmones guldo ne tik į lovas, bet ir į karstus. Milijonai užsikrėtusiųjų, šimtai tūkstančių netekčių... Neramu. Kai neramu, kyla visokių minčių. Vieni kitų klausinėja: iš kur tas virusas atėjo? Gal jį paleido ar sukūrė kokie nors niekadėjai? Ir įkandin to viruso sklinda visokios spėlionės. Bangomis, kaip koks virusas, plinta sąmokslų teorijų virusai. Pasižiūrime, ką įdomesnio turime.
Kažkam naudinga? Bent keliose sąmokslo teorijose bandoma įteigti, jog virusas išplito, nes kažkas to labai norėjo. Kai kas mano, jog virusas pabėgo iš slaptų laboratorijų. Dar kiti aiškina, jog jis ten buvo sukurtas. Dar kitų nuomone, virusas nebuvo sukurtas, tik tyrinėtas. Ir paspruko. Netyčia. Arba tyčia – bėgliui buvo paliktos praviros durys. Yra nuomonė, jog amerikiečiams buvo naudinga, kad virusas pasklistų Kinijoje. Ir susilpnintų Kinijos ekonomiką. Todėl dabar labai patogu kinus apkaltinti, jog jie paleido virusą ir sukėlė pandemiją pasaulyje. Kinai tvirtina, jog jie viruso nepaleido. Atkerta: gal patys amerikiečiai šią nelaimę pasaulyje pasėjo?! Neva: kas ant kito sako, tas ant savęs pasisako! Tie, kurie nenori kaltinti nei kinų, nei amerikiečių, yra įsitikinę, jog virusas, panašus į COVID-19, pabėgo iš slaptos rusų laboratorijos Sibire. Toje laboratorijoje neva buvo kuriamas biologinis ginklas.

Virusas nebuvo sukurtas

Pasak rimtų mokslininkų, tas virusas nebuvo sukurtas. Jis gyvavo laukinėje gamtoje. Tokį virusą turėjo šikšnosparniai, skujuočiai... Tad virusas galėjo į žmones peršokti iš laukinių gyvūnų Kinijos Uhano turguje ar dar kur kitur. Galėjo žmonės užsikrėsti ir netiesiogiai – per tarpinį gyvūną. Pavyzdžiui, kiaulė suėdė šikšnosparnį ir užsikrėtė virusu. Ūkininkas kiaulę paskerdė, ir virusą paskleidė. Tačiau niekam tokie proziški paaiškinimai neįdomūs. Juk labai proziškai skamba, kad užsikrėtė todėl, jog rankų su muilu nenusiplovė arba žalią mėsą šalia virtos padėjo. Kur kas įdomiau, jeigu pandemija kilo dėl slaptų sąmokslininkų veiksmų? Geriau skamba, jog kažkas nori uždirbti milijardus arba valdyti visą pasaulį?

Ryšys G5 ir virusas

Kai kurie sąmokslininkai kritikos strėles ir net fizinius veiksmus nukreipė prieš itin spartų interneto G5 ryšį. Mat pandemija sutapo su šiuo ryšio atėjimu. Jeigu sutapo, vadinasi, G5 radijo bangos galėjo tą virusą sukelti?! Teigiama, kad Uhanas buvo vienas pirmųjų Kinijos miestų, kuriame pradėta diegti 5G ryšį. Ryšys neva galėjo susilpninti Uhano gyventojų imunitetą. O virusui tik to ir reikėjo! Šast, ir peršoko iš gyvūnų į žmones! Ir pasileido per pasaulį! Tokiomis teorijomis patikėję žmonės išėjo į gatves protestuoti prieš G5 ryšį. Kai kuriose šalyse net buvo deginamos G5 ryšio antenos. Žinos, kaip pražūtingą virusą skleisti! Beveik viduramžiai, kai buvo deginamos ant šluotų skraidžiusios raganos?

Kas tie, šių dienų piktavaliai?

Pasak sąmokslininkų, gali būti, kad vakcina nuo viruso jau yra sukurta prieš virusą paleidžiant į pasaulį. Dabar gudručiai, kad nesukeltų įtarimų, tik vaidina, jog vakciną kuria. Kai ateis diena X, tą virusą ištrauks į dienos šviesą ir visa žmonija iš baimės puls skiepytis. Pinigai byrės kaip iš gausybės rago! Kas tie godūs gudručiai? Akys krypsta į tuos, kurie vakcinos kūrimui skiria milijonus ar milijardus dolerių. Jeigu žinotų, kad pinigai nesugrįš, negi kištų juos į vaistų ar vakcinos kūrimą?! O kaip kitaip?! Juk visiems sąmokslininkams nuo seno vaidenasi, kad visi geri darbai yra įtartini!

Patraukliausia teorija

Kai kurie sąmokslininkai nepuola jėga brukti vienos ar kitos teorijos. Sako: nori tikėk, nori netikėk. Aiškina, kad atsitiktinai pavyko sužinoti apie slaptybes. Ir draugiškai praskleidžia paslapčių užuolaidą. Platina internete, siuntinėja draugams ir sekėjams. Net leidžia vieną ar kitą sąmokslo teoriją pačiam pasirinkti. Pagal išprusimo, sugedimo ar dar kokį laipsnį? Pavyzdžiui, gana patraukli, nes labai šiuolaikiška teorija apie visuotinį žmonijos ženklinimą mikroschemomis. Mikroschemomis dabar pasaulyje ženklinami milijonai šunų, kačių, žirgų, naminių gyvulių ir paukščių. Mažytės mikroschemos, panašiai, kaip skiepai įvedami gyvūnams po oda. Šios technologijos pagalba yra stebimi ir kontroliuojami ne tik naminiai, bet ir laukiniai gyvūnai... Naminių gyvūnų registravimas ir identifikavimas yra saugus, paprastas, nebrangus. Šis būdas saugo ir užtikrina, kad pasimetęs augintinis greitai ir saugiai gali grįžti pas mylintį šeimininką. Sąmokslų teoretikai tuo naudojasi. Jų manymu, koronavirusas buvo paleistas žmonijai įbauginti. Po karantinų ir netekčių, visi puls vakcinuotis. To tik ir laukiama! O ta vakcina bus visai ne vakcina, o tos mikroschemos! Jomis privalomai bus suženklinta visa žmonija. Tada ir pravers tas šaunusis G5 ryšys. Per jį bus valdoma žmonija. Tie, kurie gerai elgsis, klausys įdiegtos programos, gaus skanių ir sveikų valgių, pramogų ir kitų malonumų. Panašu, kad blogai elgtis nebus jokių šansų, nes tos schemos neleis žmonėms nueiti klystkeliais. Kai taip bus, įsigalės pasaulyje darna. Visi tapsime šilkiniais avinėliais. Atliekas, jeigu jų bus, rūšiuosime. Oro nebeteršime. Nusiginkluosime. Gyvensime, kaip Dievo užantyje. Jokių vargų ir nelaimių nematysime. Šlovinsime tuos, kurie į pasaulį virusą paleido ir žmoniją nuo susinaikinimo išgelbėjo... Neblogai prikūrėme? Kuo ilgiau karantinuose sėdėsime, kuo ilgiau rimtų mokslininkų išvadų neturėsime, dar ne tokių sąmokslo teorijų prikursime?

Kaip atpažinti sąmokslus

Atpažinti nėra lengva. Pastebima, kad beveik visos sąmokslo teorijos sukryžminamos su ankstesnėmis mokslo patvirtintomis teorijomis. Prie tikrų dalykų sugalvojama dar kas nors iš pilvo ar iš lubų, ir paleidžiama į internetą. Tada socialiniuose tinkluose ta nesąmonė pradeda sparčiai daugintis. Kuo didesnė nesąmonė, tuo ji turi ilgesnes ir greitesnes kojas. Ką daryti? Panašu, kad tokias melagienas reikia užkardyti. Kai kuriose valstybėse taip jau daroma. Sąmokslų teoretikų puslapiai socialiniuose tinkluose uždaromi. Kad mūsų neišvarytų iš proto. Mat mums tikrai kai kada trūksta sveiko proto.
  Feliksas GRUNSKIS
Rekomenduojami video