Lietuvos pieno ūkių padėčiai vis blogėjant, žemės ūkio ministrė tikisi, kad Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrai ras būdų, kaip paremti sunkioje situacijoje esančius Lietuvos pieno gamintojus. Virginija Baltraitienė sako, jog visos priemonės Lietuvoje jau išnaudotos.
„Prašysime atsižvelgti į sunkią situaciją ir kad spręstų klausimą dėl paramos Lietuvai. Nežinau, sunku pasakyti (ar bus pateikti sprendimai - BNS). Sunku pasakyti, kokią informaciją pateiks eurokomisaras (Philas Hoganas - BNS). Mūsų pačių prašymu šitas klausimas yra įtrauktas į tarybą kaip diskusija, o ne tik informacijos pateikimas, kad kiekviena valstybė galėtų išsakyti nuomonę ir pateikti pasiūlymus“, - BNS iš Liuksemburge vykstančio Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdžio telefonu sakė V.Baltraitienė.
Anot jos, Lietuva yra paprašiusi Belgijos, Suomijos ir Liuksemburgo palaikymo.
„Tiksliai toliau kalbėsime, kad mums reikalinga tiesioginė parama. Buvome susitikę su kitų liberalių šalių ministrais, pavyzdžiui, Belgijos, Liuksemburgo, Suomijos ir pateikėme savo informaciją bei paprašėme palaikymo, kad pas mus situacija labai bloga, išnaudojome visas priemones, tiek Europos Komisijos, tiek valstybės biudžeto, tačiau situacija, ypač vidutiniuose ūkiuose, darosi sudėtinga“, - teigė ministrė.
Lietuva vasarį pateikė Europos Komisijai (EK) prašymą skirti papildomai 75 mln. eurų paramos šalies pieno sektoriui, tačiau EK tiesioginių išmokų skirti kol kas neketina.
Vyriausybė kovo mėnesį apsisprendė iš šalies biudžeto pieno gamintojams skirti 18 mln. eurų paramos - ji bus pradėta mokėti gegužės 5-ąją.
Balandžio pradžioje Kaune viešėjęs už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras P.Hoganas (Filas Hoganas) pranešė, jog Komisija uždegė „žalią šviesą“ valstybei papildomai paremti pieno gamintojus, kiekvienam skiriant papildomai iki 15 tūkst. eurų. Šios paramos schema turėtų būti parengta balandį.