Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tvarkome šiltnamį

Rudenį, kai šiltnamyje skinami paskutiniai pomidorai ir agurkai, daržininkai pamažu pradeda ruoštis žiemai. Kad derlius ir kitais metais būtų gausus, artėjant žiemai, šiltnamį būtina gerai sutvarkyti. Kaip tinkamai jį paruošti, pasakoja šiltnamių komplekso „Kietaviškių gausa“ vyriausiasis agronomas Nerijus Rakickas.

Garstyčios ir rapsai

Žemės ūkio specialistas patarė, pasibaigus agurkų ir pomidorų derliui, perkasti dirvą ir į ją pasėti greitai sudygstančius augalus, geriausia – garstyčias arba rapsą. Tą reikėtų padaryti iki rugsėjo mėnesio vidurio. „Šie augalai pagerins dirvožemio struktūrą, padidins humuso kiekį ir papildys ją maisto medžiagomis bei padės natūraliai pasiruošti sekančiam sezonui“, – sakė N.Rakickas. „Pasibaigus pomidorų ir agurkų derliui, šiltnamio dirva tampa skurdi ir joje atsiranda įvairių ligų sukėlėjų, todėl reikia nepamiršti, kad rudenį šiltnamį būtina paruošti būsimam sezonui. Jei nespėsite laiku sutvarkyti ir išvalyti šiltnamio, pavasarį pasitiksite su didesne ligų bei kenkėjų tikimybe“, – pasakojo vyriausiasis agronomas.

Šalinamos augalų liekanos

Žemės ūkio specialistas teigė, kad labai svarbu susitvarkyti ne tik pačiame šiltnamyje, bet ir aptvarkyti teritoriją aplink jį. „Šiltnamį ruošiant žiemai, visų pirma iš jo šalinamos visos augalinės liekanos, t. y. reikia, kad jame visiškai neliktų lapų, stiebų ar vaisių liekanų“, – atkreipė dėmesį agronomas. Specialistas patarė nerizikuoti ir sudeginti tokius augalus, ant kurių vegetacijos metu pastebėjote neaiškias spalvas ar keistus darinius, veikiausiai susargdinusius augalą. Dirbant visus darbus, reikia griežtai laikytis higienos normų ir tvarkytis apsirengus darbiniais drabužiais bei tam naudoti tinkamus įrankius.

Vidaus tvarkymas

Pašalinus augalų liekanas, šiltnamis turi būti kruopščiai išvalytas. Daržininkai turi surinkti jame nukritusius lapus ir kitas medžiagas, panaudotas daržovėms rišti (virves, siūlus ir pan.).

„Sanitarinis šiltnamio valymas profilaktiškai atliekamas sezono metu, tačiau rudenį tai daryti – būtina. Valydami šiltnamį, nepamirškite jame užvešėjusių piktžolių ir nepalikite jų kitiems metams – išraukite“, – patarė vyr. agronomas N.Rakickas. Tvarkydami šiltnamį, naudokite kasdienes priemones – paprastą vandenį bei šepetį. Paskutinis darbas prieš žiemą – šiltnamio dirvos perkasimas, kurį geriausia atlikti lapkričio mėnesį. Jokiu būdu to nepalikite pavasariui.

 

Rekomenduojami video