Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šeši šiltnamiai Lazdijų kraštui

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuotas projektas „Auginu Lietuvai“, skirtas valstybės 100-mečiui paminėti, pasiekė dosniausią Lietuvoje Lazdijų rajoną. Dosniausią todėl, kad Lazdijų rajono savivaldybė nė kiek nesuabejojusi parėmė projektą „Auginu Lietuvai“ ir jauniesiems rajono gyventojams padovanojo net šešis šiltnamius. Prie šios dovanos prisidėjo ir Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija. Vienas iš projekto informacinių rėmėjų yra „Valstiečių laikraštis“.

Investicija į kraštą

Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyrius projekto „Auginu Lietuvai“ organizatorius ir rėmėjus pavaišino pirmaisiais dovanotame šiltnamyje užaugintais agurkėliais.

„Nors šio projekto idėja kilo pagrindinei Lietuvos žemdirbių organizacijai, tačiau mes primygtinai nesiekiame, kad jaunieji lazdijiečiai ateityje taptų ūkininkais. Svarbiausia, kad per ryšį su žeme jie taptų gerais valstybės piliečiais“, – palinkėjo ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis.

Pasak Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gintauto Salatkos, ŽŪR idėja sužavėjo Lazdijų rajono savivaldybės vadovus. „Projekto organizatoriai mūsų prašė tik prisidėti, paaukoti lėšų nors vienam šiltnamiui, tačiau mes patys nusprendėme paremti dosniau. Juk tai – investicija į savo krašto ateitį“, – sakė jis.

„Prie darbų šiltnamyje noriai prisideda visi vaikučiai. Ir tai ne smulkmena. Tėveliai mums patiki auklėti vaikučius todėl, kad mes rūpinamės ne tik sveiku maistu, bet ir ugdymo naujovėmis “, – tikino Ikimokyklinio ugdymo skyriaus pavaduotoja ugdymui Rosvita Rupšienė.

Lengvatos maitinimui

Lazdijų rajono Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyriui dovanotame šiltnamyje augs ne tik tradicinės daržovės, bet ir spanguolės!

„Vaikai žino, kad vitaminai yra jėga! Juk taip, vaikai?“ – paklausė skyriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Rima Kliučinskienė.

„Taip!“ – choru atsakė dešimtys balselių.

„Daržoves auginti šįmet pradėjome ankstyvą pavasarį ant „žaliųjų palangių“, o paskui jas perkėlėme į dovanotą šiltnamį. Ačiū konkurso organizatoriams ir rėmėjams“, – dėkojo R.Kliučinskienė.

Svarbus niuansas – visoms Lazdijų rajone veikiančioms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms rajono savivaldybė suteikia lengvatą – už vaikučių maitinimą reikia mokėti tik 70 proc. panaudotų lėšų. „Ikimokyklinio ugdymo įstaigoms teikiame ir kitokią paramą. Pirmiausia apšiltinome pastatus. Dalyvavome įvairiuose projektuose ir pasiekėme tikslą – šiuo metu atnaujintos visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos – tiek išorė, tiek pastatų vidus, be to, įsigijome naujų kompiuterių, kitų inovatyvių priemonių“, – pasakojo G.Salatka.

Prioritetai

Lazdijų mokykloje-darželyje „Kregždutė“ šiuo metu auklėjami 268 ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokiniai. Dovanotas šiltnamis bus naudojamas kaip itin veiksminga edukacinė priemonė. „Kregždutės“ direktorė Danutė Matulevičienė pasakojo, kad darželis veikia jau 30 metų, išleido 25 pradinukų laidas.

Šiltnamio dovanojimo šventėje dalyvavo ir Lazdijų savivaldybės meras Artūras Margelis. „Kai gavome Žemės ūkio rūmų pasiūlymą, nesuabejojome nė sekundės, nes projektas visiškai atitiko mūsų prioritetus. Svarstėme ne apie finansines galimybes, bet apie tai, kiek šiltnamių reikia mūsų rajono ikimokyklinėms įstaigoms“, – sakė A.Margelis.

Pagarba valstybei

Lazdijų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ šiuo metu neįprastai tylu – trumpų atostogų metas. Tačiau erdviame šiltnamyje jau auga tradicinės daržovės ir... moliūgai.

„Kai manęs klausia apie rajono perspektyvas, aš patariu pasižvalgyti, kaip sutvarkytos švietimo įstaigos, ikimokyklinio ugdymo skyriai, vaikų darželiai. Nerašyta taisyklė – mes pirmenybę skiriame švietimo reikalams. Visos mūsų rajone veikiančios švietimo įstaigos renovuotos, daug lėšų skiriame šiuolaikinėms technologijoms. Garantuoju, kad tokios investicijos atsipirks su kaupu“, – sakė Lazdijų savivaldybės meras A.Margelis.

ŽŪR direktorius S.Dimaitis pastebėjo, kad Lazdijuose plazda gerokai daugiau vėliavų nei kituose šalies miestuose. Ir prie ikimokyklinio ugdymo įstaigų plevėsuoja po tris vėliavas: Lietuvos valstybės vėliava, Lietuvos valstybės istorinė (herbinė) vėliava ir vėliava su istoriniu Lazdijų herbu. „Nuo tokių dalykų ir prasideda pagarba savo valstybei“, – paaiškino A.Margelis.

Ruošia gyvenimui

Lazdijų rajone, Staidarų ir Bajoriškių kaimuose, veikiančio socialinės globos centro „Židinys“ dviem padaliniams vadovauja Egidijus Aleksonis. Savivaldybės nupirktuose ir pagal panaudą naudojamuose dviejuose namuose šiuo metu gyvena 19 valstybės globojamų vaikų.

„Pirmajame name gyvena šiek tiek vyresni vaikai. Tai bendruomeniniai namai, todėl vaikai patys gaminasi maistą. Taip jie ruošiasi savarankiškam gyvenimui. Iš mūsų jie išeina turėdami svarbiausius tokio gyvenimo pagrindus, todėl dovanoti du šiltnamiai mums yra labai svarbi parama“, – sakė E.Aleksonis.

Rekomenduojami video