Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimas nusiteikęs neleisti ES paramos teikti stambiems žemvaldžiams

Seimas linksta daugiau kaip 500 hektarų žemės turėtojams uždrausti pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) paramą - taip norima padėti smulkesniems ūkininkams, nes dabar didžiąją paramos dalį pasiima stambieji žemvaldžiai.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti „tvarkiečių“ Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo pataisas, numatančias, kad daugiau kaip 500 hektarų žemės turėtojai visiškai netektų teisės į ES paramą.

Už tai, kad pataisos būtų svarstomos, balsavo 54 Seimo nariai, prieš - 14, o susilaikė  9. Dėl jų priėmimo Seimas balsuos ketvirtadienį po pietų, nes Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pasiūlė jas priimti skubiai.

Seimas neatsižvelgė į Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto bei Teisės departamento įspėjimą, kad pataisos prieštarauja Konstitucijai.

Pataisas pristatęs „tvarkiečių“ frakcijos vadovas Petras Gražulis tvirtino, kad Lenkijoje ES paramą gali gauti tik tie ūkininkai, kurie turi ne daugiau kaip 300 hektarų žemės.

Kaimo reikalų komiteto narys socialdemokratas Bronius Pauža įspėjo, kad sutaupytų ES lėšų nebus galima panaudoti kitiems reikalams, pavyzdžiui, paremti pieno gamintojų.

Rekomenduojami video