Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimas: „Sodros“ įmokas turės mokės tik stambūs ūkininkai

„Sodros“ įmokas nuo kitų metų teks mokėti tik stambiems ūkininkams.

Seimas ketvirtadienį, pastraipsniui priimdamas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas, nepakeitė savo nuomonės ir nutarė, kad „Sodros“ įmokas nuo 2017 metų mokėtų ne mažesnius kaip 8 ekonominių dydžių ūkius valdantys ūkininkai.

Seimas atmetė socialdemokračių Kristinos Miškinienės ir Irenos Šiaulienės pataisą, kuria jos siūlė įmokas įpareigoti mokėti ir smulkius ūkininkus, valdančius ne mažesnius kaip 2 ekonominių dydžių ūkius.

Dabar „Sodros“ įmokas moka didesnių kaip 4 ekonominių dydžių ūkių savininkai - jie dirba maždaug 25-33 hektarų žemės arba turi apie 20 galvijų bei iš savo ūkio gauna apie 4 tūkst. eurų pajamų per metus.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas anksčiau siūlė įpareigoti „Sodros“ įmokas mokėti ūkininkus, kurių ūkiai būtų didesni kaip 2 ekonominių dydžių - jie turėtų dirbti maždaug 12 hektarų žemės ir turėti porą melžiamų karvių, o iš tokio ūkio per metus gauti 2,4 tūkst. eurų pajamų. Tačiau tokiam komiteto siūlymui Seimas nepritarė.

Įmoką dabar turintys mokėti ūkininkai moka 28,5 proc. tarifą, iš kurio 26,3 proc. tenka pensijų socialiniam draudimui ir 2,2 proc. - motinystės (tėvystės) draudimui. Ūkininkams, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai, įmoka skaičiuojama nuo minimalios mėnesio algos (MMA), kuri dabar yra 350 eurų, jų įmoka siekia 99,75 euro.

PVM mokėtojo statusą turintiems ūkininkams „Sodros“ įmoka skaičiuojama nuo apmokestinamųjų pajamų, tačiau ne mažesnių nei MMA.  Šie ūkininkai moka ir privalomąjį sveikatos draudimą, kurio tarifas yra 3 proc. (turintiems 2 ekonomių dydžių ūkius) arba 9 proc. (turintiems 2-4 ekonominis dydžių ūkius) nuo MMA - atitinkamai 10,5 ir 31,5 euro. 9 proc. MMA sveikatos draudimo įmoką turi mokėti ir PVM mokėtojo statuso neturintys stambūs ūkininkai.

Ūkininkai, kurie yra PVM mokėtojai ir valdo didesnius kaip 4 ekonominių dydžių ūkius, taip pat moka 9 proc. sveikatos draudimo įmoką, tačiau ji yra apskaičiuojama nuo šių ūkininkų apmokestinamųjų pajamų, ne mažesnių nei MMA. Jiems minimali metinė įmokų suma siekia 378 eurus, o maksimali - 480,6 eurų.

Rekomenduojami video