Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pratęstas pieno produktų privatus saugojimas

Europos Komisija pratęsė privatų sviesto ir pieno miltelių saugojimą iki šių metų rugsėjo pabaigos. Ši priemonė turėjo pasibaigti vasario mėnesį, bet atsižvelgusi į įtemptą situaciją pieno rinkoje Europos Komisija pratęsė jos galiojimą.

Lietuva aktyviai naudojasi šia Europos Komisijos priemone: nuo 2014 m. rugsėjo privačiam saugojimui atiduota 2403 t – sviesto, lieso pieno miltelių – 7890 t; sūrio – 1333 t. Artimiausiu metu Europos Komisija taip pat ketina pratęsti sūrių privataus saugojimo terminą. Toms valstybėms, kurios šia priemone jau naudojasi, bus paskirti papildomi kiekiai.

Praėjusiais metais žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitikimų su Europos Komisijos komisaru Filu Hoganu (Phil Hogan), atsakingu už žemės ūkį ir kaimo plėtrą, metu prašė paramos Lietuvos pieno gamintojams. Privatus saugojimo pratęsimas – tai vienas iš būdų padėti pieno rinkos dalyviams. Eurokomisaro teigimu, pieno gamintojai turi gauti tinkamą atlygį už savo darbą,  tad Europos Komisija skirs ypatingą dėmesį siekdama stabilizuoti padėtį pieno sektoriuje.

Privatus saugojimas, kaip rinkos reguliavimo priemonė, yra skirtas rinkai stabilizuoti – produkcijos (šiuo atveju pieno produktų) pasiūlai rinkoje sumažinti ir jos kainai didėti. Produktai laikinai išimami iš rinkos, saugomi nustatytą laikotarpį, o šiam laikotarpiui pasibaigus – realizuojami.  Parama privačiam saugojimui yra teikiama tik už klasifikuotą produkciją, suženklintą pagal reikalavimus, atitinkančią veterinarijos, higienos reikalavimus. Tai viena iš galimybių padėti pieno gamintojams ir perdirbėjams, kol produkcijos kainos rinkoje yra labai žemos.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Rekomenduojami video