Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo vasario 1 d. bus superkamos tiek plastikinės, tiek skardinės gėrimų pakuotės

Nuo vasario 1 d. prekybos centrų lentynose atsiras naujai pažymėti gėrimų buteliukai, kuriuos vartotojai galės grąžinti į naują užstato sistemą, „Žinių radijui“ sakė Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas.

„Vasario 1 d. gali parduotuvėse stovėti du buteliukai – vienas senasis, kitas – su nauja etikete, su naujuoju specialiu ženklu. Vartotojui reikėtų pasižiūrėti į etiketę, kurioje bus ženklas, panašus į „D“, simbolizuojantis žodį „depozitas“. Tai reiškia, kad už tą pakuotę kasoje reikia sumokėti papildomus 10 euro centų, kuriuos pirkėjas atgaus, jei tarą grąžins atgal į užstato sistemą“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo D. Krinickas.

Anot Atliekų departamento direktoriaus, nauja tai, kad nuo šios bus superkamos tiek plastikinės, tiek skardinės gėrimų pakuotės.

„Pareiga yra kiekvieno gyventojo rūšiuoti ir tvarkyti savo aplinką. 10 eurų centrų yra kaip ekonominė paskatinimo priemonė, kad sumokėti pinigai paskatintų vartotoją grąžinti pakuotę ten, kur jai priklauso, ir atgauti 10 euro centų“, - sakė pašnekovas.

D. Krinickas taip pat atkreipė dėmesį, jog stiklinė alaus tara nuo šiol taip pat bus superkama ne prekybos centrų kasose, o naujuosiuose taromatuose. Supirkimo kaina bus nebe 7, o 10 euro centų.

 

Parengė Monika Kasnikovskytė 

Rekomenduojami video