Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Netekome aktoriaus D. Mertino

Ketvirtadienį pranešta liūdna žinia – eidamas 56-uosius metus mirė aktorius Dalius Mertinas.Tai LRT.lt patvirtino aktoriaus draugas režisierius Saulius Vosylius. 

Pranešama, kad aktorių įveikė sunki liga. Anksčiau jis sirgo limfoma ir 2012 m. skelbė ligą įveikęs.

Aktorius gimė 1961 m.

Žiūrovai D. Mertiną puikiai pažinojo iš serialų „Giminės“ bei „Pavojingi jausmai“. Aktorius taip pat vedė laidą „Pagalbos telefonas“, dalyvavo „Lietuvos šokių dešimtuke“.

Gedi kolegos

Iš 15min sužinojęs apie kolegos mirtį susijaudinęs aktorius Vytautas Rumšas vyresnysis vos rinko žodžius: „Dalius buvo tvirtas žmogus. Kiek supratau, norėjęs labai gyventi.“

Jis D. Mertiną apibūdino kaip dvasinį aristokratą ir nuoširdų aktorių.

Vaiva Mainelytė kalbėdama apie D. Mertino mirtį vos tramdė ašaras, jis buvo jos geras kolega, o tuo pačiu ir puikus bičiulis.

„Mus daug metų siejo „Vaidilos“ teatras, „Giminės“, todėl Dalių visuomet širdy laikiau kaip patį geriausią ir gražiausią žmogų. Ką padarysi – ir gerus žmones Dievulis pasiima. Tai baisi netektis. Pastaruoju metu jau buvo aišku, kad jam nedaug liko, mintyse Dievuliui padėkojau, kad nebeleido jam kentėti, kaip jis kentėjo“, – kalbėjo aktorė.

Apie D. Mertiną ji atsiliepia pačiais gražiausiais žodžiais, tai darbštus, pareigingas žmogus, niekada į aikštelę neateidavęs užriesta nosimi, visuomet, kaip ji sako, pasiruošęs ir išmokęs tekstą.

„Jei kokios pagalbos reikdavo, jis visuomet ištiesdavo ranką. Dėka jo ir tas teatras buvo kitoks – jis labai daug padėjo. Dalius ir šeimai buvo labai rūpestingas, labai vaikus mylėjo, taip gražiai kalbėdavo apie Laimą... Prisimenu, kad taip džiaugsmingai sveikino mane, kai man gimė pirmas anūkas! Tuomet jis jau buvo senelis...

Vis netenkam ir netenkam. Ateina laikas, bet nenori susitaikyti, kad brangiausi, artimiausi žmonės išeina. Per šiuos metus tiek daug mano žmonių išėjo. Ir mamytė, ir brolis, ir artimiausi mano partneriai, ir Šurna... Negailestingai pašlavė ponia giltinė“, – graudindamasi kalbėjo V. Mainelytė.

Drauge su D. Mertinu teko dirbti ir dainininkei Rūtai Ščiogolevaitei, kartu jie filmavosi „Giminėse“.

„Prisimenu jį kaip puikų bendradarbį. Džiaugiausi, kad jis buvo labai geranoriškas, mane, kaip jauną aktorę, labai palaikydavo. Buvo daug įvairiaspalvių scenų, filmuotis kartu man buvo viena iš gražiausių patirčių, todėl ši žinia mane pritrenkė“, – 15min kalbėjo ji.

LRT TELEVIZIJOS laidai „Gyvenimas“ aktorius D. Mertinas yra itin atvirai kalbėjęs apie santuoką su prezidento Algirdo Mykolo Brazausko dukra, nuolatinę kovą su vėžiu ir tai, apie ką prakalbus, akyse jam pasirodydavo ašaros.

LRT reiškia užuojautą aktoriaus šeimai ir artimiesiems.

Rekomenduojami video