Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuva laukia leidimų eksportuoti į Japoniją jautieną

Augant lietuviškų maisto produktų eksportui į Japoniją, Lietuva laukia leidimų eksportuoti į tą šalį ir jautieną. Leidimų klausimą aptarė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas ir Japonijos ambasadorius Tojoei Šigeda (Toyoei Shigeeda).

Japonija yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų. Į šią šalį Lietuva jau turi leidimus eksportuoti pieno, kiaušinių ir žuvininkystės produktus. Neseniai ypač greitai sulaukta ir paukštienos eksporto leidimų. Ministrui B. Markauskui įvertinus japonų specialistų operatyvumą ir dalykišką bendravimą, Japonijos ambasadorius T. Šigeda pabrėžė labai vertinantis ir lietuvišką paukštieną, ir jautieną.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos (LMPA) direktorius Egidijus Mackevičius teigiamai vertino atsiveriančias Rytų rinkas, bet pažymėjo, kad japonų sertifikatų lietuviškai jautienai gali tekti ir palaukti.

"Japonijos rinka mums įdomi. Bet yra problema: kiaulių maras Lietuvoje kiša koją ir jautienos eksportui. Japonai reikalauja, kad, jeigu norime vežti jautieną, turime neperdirbti kiaulienos. Tai - didelis apsunkinimas. Formalią galimybę eksportuoti turėsime, bet praktiškai tai įgyvendinti sunku", - sakė E. Mackevičius, paaiškinęs, kad, jeigu japonų užsakymai jautienai bus pakankamai dideli ir kompensuos sprendimą neperdirbti kiaulienos, tuomet bus galima svarstyti tolesnį bendradarbiavimą.

Be to, japonai pageidauja gana specifinės produkcijos, kuri sudaro palyginti nedidelę galvijo dalį. Vis dėlto, pasak LMPA direktoriaus, jeigu atsivertų perspektyva eksportuoti produkciją ir į kitas regiono šalis, pavyzdžiui, Kiniją, tuomet galima būtų išskaidyti jautienos eksportą įvairiems partneriams ir prekyba su Rytais būtų rezultatyvi.

Kalbėdamas apie eksportą į JAV, E. Mackevičius teigė, kad šiai eksporto krypčiai toliau skiriamas didelis dėmesys. Mėginama bendradarbiauti su Iranu, Alžyru, kitomis islamiškomis šalimis. Bet esą daug kas priklauso nuo politinių klausimų sprendimo.

Kovo 7-10 dienomis Tokijuje vyks tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda "Foodex Japan 2017", kurioje dalyvaus ir Lietuvos įmonės. Vienoje didžiausių Azijos parodų kasmet sulaukiama apie 80 tūkst. profesionalių lankytojų, tarp jų - Japonijos maisto produktų ir gėrimų importuotojai, taip pat pirkėjai iš Kinijos, Taivano, Vietnamo, Singapūro ir kitų pasaulio šalių. Visi jie domisi naujausiomis maisto ir gėrimų pramonės technologijomis.

Parodoje lankysis ir Lietuvos žemės ūkio ministerijos delegacija. Šio vizito metu vyks įvairūs susitikimai su valdžios atstovais, o Lietuvos ambasadoje Tokijuje planuojama suorganizuoti lietuviškų maisto produktų pristatymą.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2016 m. sausį-lapkritį lietuviškos kilmės produktų į Japoniją buvo eksportuota už 95,4 mln. eurų. Palyginti su 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu, eksportas į Japoniją išaugo beveik penkis kartus.

Rekomenduojami video