Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Leido prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis

Karantino metu vis dar draudžiama ne maisto, vaistų, veterinarijos ar optikos prekių parduotuvių veikla, tačiau Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė išlygai leisti prekiauti su sodininkyste susijusiomis prekėmis lauke.

„Draudimas netaikomas augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybai lauko sąlygomis specializuotose vietose“, – numatoma Vyriausybės nutarime. Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 27 dienos 24 val., tačiau premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad po švenčių karantino sąlygos gali būti švelninamos smulkiajam verslui, jei šis užtikrins būtinas apsaugos priemones pardavėjams bei klientams.

Svarstant apie galimą karantino sąlygų švelninimą, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį akcentavo, jog pirmiausia kalbama apie būtinas paslaugas, o šventės ir susibūrimai bus paskutinis dalykas, kuriam nustos galioti karantinas. „Yra diskutuojama apie tai, kokias sąlygas turėtų atitikti paslaugų teikėjai arba verslai, kad jie galėtų pradėti ar funkcionuoti, ar labiau išsiplėsti. Tai ne apie kažką konkretaus, ne apie kažkokį konkretų sektorių, bet labiau yra apie sąlygas kalbama“, – žurnalistams antradienį kalbėjo A. Veryga.

Griežtino karantino sąlygas Vyriausybė kovo pabaigoje jau buvo pratęsusi karantiną iki balandžio 13-osios. Tąkart taip pat sugriežtintos karantino sąlygos – parkuose ir kitose atvirose viešose vietose asmenys gali lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, prekybos paslaugų vietose gali lankytis tik po vieną šeimos narį, o prekybos ir paslaugų vietos privalo užtikrinti saugias sanitarines ir higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

Taip pat gyventojai viešose vietose raginami dėvėti apsaugos kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Visi iš užsienio atvykę asmenys privalomai karantinuojami 14 dienų. Per karantiną apribotas išvykimas iš šalies ir atvykimas į ją, draudžiami žmonių susibūrimai, uždarytos kavinės, daugelis parduotuvių, neteikiamos įvairios paslaugos.

Taip pat neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Balandžio pradžioje sustabdyti komerciniai skrydžiai ir kelionės keltu, į Lietuvą sausumos keliu asmenys gali atvykti tik per du pasienio punktus. Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas įvestas kovo 16 dieną. Jo metu uždarytos mokyklos, darželiai ir universitetai, draudžiama daugumos parduotuvių, kavinių veikla.

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video