Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kur karaliauja blogosios bakterijos

Jei manote, kad daugiausia blogųjų bakterijų tarpsta tualete, naujausi mokslininkų tyrimai gali nemaloniai nustebinti. Namuose yra dešimtys vietų, kur pavojingų bakterijų koncentracija šimtus ar net tūkstančius kartų didesnė nei išvietėje.

Nešvaros bombos

Kompiuterių klaviatūra, nuotolinio valdymo pultelis ir mobilusis telefonas – kada paskutinį kartą valėte šiuos daiktus? Mokslininkų skaičiavimais, bakterijų ant šių daiktų yra šimtus kartų daugiau nei dažnai plaunamame tualete. Todėl bent kartą per savaitę valykite juos specialiomis technikai skirtomis priemonėmis.

Dantų šepetėlis – dar vienas ypač nešvarus daiktas. Juk dažniausiai išsivalę dantis jį drėgną, tačiau pernelyg neplautą įmetame į stiklinę ir paliekame „iki kito karto“. Bakterijos tarpsta šepetėlio šereliuose, misdamos čia patekusiais maisto likučiais ir besimėgaudamos vonios kambario šiluma bei drėgme. Higienos specialistai pataria keisti dantų šepetėlį kas tris mėnesius, o kartą per savaitę sterilizuoti jį indaplovėje. Šia higienos priemone negalima dalytis net su artimiausiais žmonėmis.

Maisto pjaustymo lentelė 200 kartų nešvaresnė nei tualeto dangtis. Bakterijos ypač mėgsta įsitaisyti mikroskopinėse įpjovose, kurių neišvengiamai atsiranda ir ant medinių, ir ant plastikinių lentelių. Išeitis: turėti keletą pjaustymo lentelių skirtingiems produktams – mėsai, daržovėms, duonai – ir kruopščiai jas plauti karštu ar net verdančiu vandeniu.

Virtuvės kempinėlės – tikra bakterijų bomba. Čia jų tarpsta tūkstančius kartų daugiau nei dažnai valomame tualete. Kempinėlėje visada yra maisto, visada šilta ir drėgna – rojus mikroorganizmams. Todėl būtina dažnai jas keisti, dezinfekuoti, o plaunant indus ar šluostant stalą naudoti valiklius su probiotikais – gerosios bakterijos, kurių yra šiose priemonėse, išstumia blogąsias ir sukuria apsauginę plėvelę.

Šiukšlių dėžės dangtis – dažniausias namų bakterijų čempionas. Be to, čia aptinkamos bakterijos vienos pikčiausių. Geriausia naudoti šiukšlių dėžes su mechanizmu, leidžiančiu atidaryti jas koja. Jas būtina dažnai valyti. Probiotinės valymo priemonės, sukuriančios apsauginę plėvelę, šiuo atveju yra vienas geriausių pasirinkimų.

Kokia išeitis?

Kaip išvalyti namus nenaudojant stiprios chemijos, tačiau pasitelkiant ką nors efektyvesnio nei močiučių naudotą actą? Pasak mikrobiologų, bakterijas puikiai įveikia valikliai su probiotikais. Iš pradžių dažniausiai naudoti medicinoje, o vėliau pradėti dėti į sveikatinimo produktus, probiotikai palaipsniui įsitvirtina ir namų ruošoje.

Lietuvoje jau galima įsigyti įvairiausių valymo produktų su probiotikais. Tokių valiklių pagrindą sudaro ne cheminės, o mikrobiologinės medžiagos, natūraliai gamtoje egzistuojančios gerosios bakterijos. Į jų sudėtį įeinantys natūralūs komponentai sinergiškai sąveikaudami efektyviai kovoja su nešvarumais.

Valiklių su probiotikais veikimo principas skiriasi nuo įprastų. Juose esančios gerosios bakterijos maitinasi purvu, dulkėmis ar maisto likučiais, taigi valant probiotikai „suvalgo“ purvą net tose vietose, kurių chemikalai nepasiekia. Šio priemonės nepakeičiamos ir valant įsisenėjusias dėmes – jos įsiskverbia į medžiagą, tačiau nekenkia audiniui.

Dar vienas valiklių su probiotikais privalumas – jų nereikia nuplauti vandeniu. Šiomis priemonėmis nuvalius paviršių, gerosios bakterijos paliekamos dirbti savo darbą.

Labiausiai mikrobais užkrėsti bendrojo naudojimo objektai

* Pačiais nešvariausiais bendro naudojimo daiktais pripažintos degalų pildymo pistoletų rankenos.

* Eskalatorių ranktūriai ir bankomatai. Jie liečiami daugelio žmonių ir beveik niekada nevalomi.

* Prekybos centrų prekių vežimėliai. Kasdien juos naudoja daugybė žmonių, todėl ant rankenų aptinkama seilių, fekalijų dalelių, maisto produktų pėdsakų ir kitų medžiagų, palankių bakterijoms daugintis.

* Rankinės ir piniginės. Dažnai viešose vietose moterys rankines pasideda ant įvairių paviršių, kur apstu bakterijų.

* Prieskonių indeliai restoranuose ir kavinėse. Juos liečia dauguma lankytojų, tačiau jie beveik niekada nedezinfekuojami.

* Automobilio prietaisų skydelis dėl specifinio temperatūros ir vėdinimo režimo yra viena nešvariausių vietų mašinoje. Labai daug mikrobų būna ir ant pavarų perjungimo svirties.

Parengė Lijana Cibulskienė

 

Rekomenduojami video