Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokias baudas galima užsidirbti tvarkantis nuosavame sklype

Tradiciškai balandis – švaros mėnuo. Tik jeigu sumanėte praretinti savame sklype augančius medžius – būkite atsargūs. Pernai liepą pasikeitė medžių pjovimo ir genėjimo privačiuose sklypuose tvarka.

Be leidimo net šakos nebenupjausi

Anksčiau privačioje namų valdoje pjauti ir genėti medžius buvo galima be savivaldybės išduoto leidimo, o dabar tokie leidimai privalomi. Aplinkos ministerijos iniciatyva net ir privačioje žemėje augančius medžius – didesnio nei 30 cm skersmens kaime ir didesnio nei 20 cm skersmens mieste –Vyriausybė pripažino saugotinais. Be leidimo net šakos nuo jų nupjauti nebegalima, o tai padariusiems asmenims grės administracinės baudos iki 300 eurų. Sugriežtinti medžių kirtimo reglamentavimą namų valdose ryžtasi siekiant užtikrinti miesto medžių ir želdynų apsaugą.

Už ąžuolą – tūkstančiai

Pasak Rokiškio miesto seniūno Arūno Krasausko, asmuo, kuris nori savo sklype nupjauti ar apgenėti medžius, turi kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją. „Mes apžiūrime pageidaujamą nupjauti ar apgenėti medį ir nusprendžiame – saugotinas jis, reikia leidimo ar ne. Patariu kreiptis į seniūniją, o ne patiems nuspręsti, kuris medis saugotinas, kuris ne. Taisyklių daug, todėl žmogus susipainiojęs gali prisidaryti bėdos“, – sakė seniūnas.

Už leidimą nupjauti saugotiną medį teks susimokėti pagal atstatomąją jo vertę, kuri priklauso nuo rūšies. „Leidimas gali kainuoti ir šešis eurus už centimetrą medžio apimties, ir devynis eurus. Štai viena pilietė kreipėsi leidimo nupjauti ąžuolą. Paskaičiavome, kad tas leidimas jai kainuotų 1500 eurų“, – komentavo A. Krasauskas.

Leidimų reikia ne visuomet

Leidimų kirsti ar genėti medžius nereikia tik tokiu atveju, jeigu norima nugenėti arba nupjauti invazinių rūšių medžius bei krūmus. Leidimų taip pat nereikia šalinant bei genint medžius, krūmus, augančius ant pastatų stogų, pamatų ar kitų jų dalių, inžinerinių statinių, energetikos objektų apsaugos zonoje, melioracijos griovio šlaituose, ant melioracijos įrenginių. Yra ir daugiau įvairių sąlygų, todėl, kaip pataria A. Krasauskas, geriausia leidimo kreiptis į seniūniją.

Rasa Keliuotytė

Rekomenduojami video