Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keisis žalio pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka

Nuo birželio 1 d. įsigalioja nauja Pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka, nustatanti reikalavimus pieno supirkėjų teikiamai paslaugai - žalio pieno transportavimui iki pieno supirkimo punkto.

Tokia paslauga naudojasi nedideli, kelias melžiamas karves laikantys pieno ūkiai, kurie patys neturi galimybės transportuoti, skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Pagrindinis smulkiųjų pieno gamintojų laukiantis pakeitimas - apibrėžtas pieno paėmimo iš pieno ūkio (pakrovimo į transporto priemonę) ir pristatymo į pieno supirkimo punktą laikas. Nustatytas laiko limitas - 1 val. 30 min, per kurį pienas iš pieno ūkio turi būti pristatomas į paskirties vietą - pieno supirkimo punktą.

Pieno supirkėjas galės pasirinkti transportui taikomą reikalavimą: atstumo (ne toliau kaip 15 km) arba laiko (ne ilgiau kaip 1 val. 30 min) intervalą. Pieno paėmimo ir pristatymo laikas turės būti nurodytas pieno supirkėjų ir pieno gamintojų susitarime.

„Pieno sektorius, jo struktūra keičiasi, atsiranda naujų poreikių, todėl su Žemės ūkio ministerija, Pieno taryba ir kitais socialiniais partneriais peržiūrėjome ir suderinome atitinkamus pakeitimus. Manau, kad aiškesnės pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto sąlygos padės užtikrinti, kad superkamas žalias pienas atitiktų nustatytus kokybės reikalavimus. Naujasis teisės aktas turėtų palengvinti pieno ūkių ir pieno supirkimo punktų, teikiančių pieno transportavimo paslaugą, tarpusavio susitarimus. Be to, leis ūkininkui tiksliai žinoti, kada pienas bus pristatytas į pieno supirkimo punktą“, - pranešime cituojamas VMVT direktorius Darius Remeika.

VMVT duomenimis, šalyje iš viso registruoti 358 pieno supirkimo punktai, kurie pieno transportavimo paslaugą teikia beveik 5 tūkst. mažų pieno ūkių.

Rekomenduojami video